Əsas səhifə | Xəbərlər | Azərbaycanın medal xəzinəsinə növbəti medalı qaydasız döyüş növü üzrə idmançı tələbəmiz gətirdi
Yerləşdirilmə tarixi : 20 Fevral 2017 14:59
Azərbaycanın medal xəzinəsinə növbəti medalı qaydasız döyüş növü üzrə idmançı tələbəmiz gətirdi
Vətənimiz bu gün dünyada idman ölkəsi kimi tanınır
Sağlam cəmiyyət sağlam gələcək deməkdir. Sağlam cəmiyyəti formalaşdırmağın yolu, elə  idmandan keçir. Bu gün idmanımız yüksələn xətlə ildən-ilə inkişaf edərək  uğurlu nəticələrə nail olur. Prezident cənab İlham Əliyevin “Bizim istəyimiz idmançılarımızın beynəlxalq yarışlarda qələbə qazanaraq medallar əldə etmələri ilə yanaşı sağlam böyümələridir» fikrini rəhbər tutan universitetimizin rektoru professor Elxan Hüseynov  gənclərimizin nəinki elm, savad almalarına, idman sahəsinə də, böyük diqqət və qayğı göstərir. Ölkəmizdə idmanın kütləviliyi günü-gündən artır. Azərbaycan bu gün dünyada idman ölkəsi kimi tanınaraq bir sıra mötəbər yarışlara ev sahibliyi edir.  2015-ci ildə Avropa, 2017-ci ildə İslam Həmrəyliyi Oyunları keçiriləcəkdir. Bu Oyunların Azərbaycanda keçirilməsi bir daha onu göstərir ki, Azərbaycan dünya miqyasında çox böyük hörmətə malik olan bir ölkədir.
Çox sevindirici haldır ki, Azərbaycanın medal xəzinəsinə növbəti medalı qaydasız döyüş növü üzrə idmançı tələbəmiz gətirdi. Qaydasız döyüş  növü üzrə  təmsilçimiz, idman ustası, cüdo üzrə milli yığmanın üzvü, Fizika və elektroenergetika fakültəsinin III kurs tələbəsi Vüsal Həsənov  (96 kq) çəkisində Gürcüstanın Rustavi şəhərində keçirilən Qubernator kubokunun əldə etmək uğrunda döyüşə qatılaraq gümüş medala gedən yolda erməni əsilli Ukrayna idmançısını təmiz qələbə ilə məğlub edərək  ölkəmizi və universitetimizi uğurla təmsil etdi. Bir sözlə  bu gün idmançı tələbələrimizin səsi beynəlxalq arenalardan gəlir. Onlar üçrəngli bayrağımızı dalğalandıraraq ölkəmizi və universitetimizi layiqincə təmsil edirlər. Onların möhtəşəm uğurlu çıxışları Azərbaycan idmanının sürətli inkişafının  ifadəsidir.
Qeyd edək ki, tələbəmiz Vüsal Həsənov  beynəlxalq səviyyəli tədbirdə əldə etdiyi uğurlarına görə Təhsil İşçiləri Azad Həmkarlar İttifaqı Respublika Komitəsi tərəfindən Fəxri Fərmanla təltif olundu.

Home | News | The student-athlete of our university won the next medal for the sports treasure of Azerbaijan
Yerləşdirilmə tarixi : 20 February 2017 14:59
The student-athlete of our university won the next medal for the sports treasure of Azerbaijan
Nowadays, our homeland is known as sports country in the world
Healthy society leads to the healthy future. The formation way of healthy society is namely based on sports. Nowadays, our sports is growing up day by day and bringing about many successful achievements accordingly. The rector of the university Mr. E. Huseynov is always paying a significant attention on sports of the university as well as education of the students. In this respect, he always relies on citation of the president as follows: “Our wish is not only the victory of our athletes in the international contests but also their healthy growing up”. The sports of our country are taking wide ranges and Azerbaijan became a center of international contests by which the reputation of Azerbaijan is increasing as the sports country in the world. It should be noted that Azerbaijan will host Islamic Solidarity Games in 2017. Once again it proves that Azerbaijan owns a great reputation worldwide.
It is encouraging that our student-athlete filled up the sports treasure of Azerbaijan with the next medal. He is medalist in the field of fight without rules. Namely, the student of the 3rd course, the leader of our national team in Judo, Vusal Hasanov has joined the contest in order to win the cup “Gubernator” which has been held in Rustavi, Georgia. He overcame Ukrainian athlete of Armenian origin by winning the silver medal and shown a successful performance on behalf of the country and our university.
By simpler terms, our student-athletes represent worthily our country in the several international contests by waving the tree-colored flag of the country on the air. Their successful performances are an indicator of the rapid growth of Azerbaijan’s sports.
It should be noted that our student Vusal Hasanov has been awarded with the Diploma of Honor by the Trade Union Committee of Azerbaijan education Employees for his successful activity.