Əsas səhifə | Xəbərlər | Sosial şəbəkələrdə universitetimizin şərəf və ləyaqətinə toxunan yazılar yolverilməzdir
Yerləşdirilmə tarixi : 13 Mart 2017 13:49
Sosial şəbəkələrdə universitetimizin şərəf və ləyaqətinə toxunan yazılar yolverilməzdir
Bir neçə gündü universitetimizlə bağlı böhtan xarakterli şərhlər sosial şəbəkələrdə dərc olunur. Şərhdə qeyd edilir ki, universitet rəhbərliyi martın 9-da avtoqəzada faciəvi şəkildə dünyasını dəyişmiş tələbələrin dəfnində iştirak etməyib. Amma ölkəmizdə fəaliyyət göstərən kanalların əksəriyyətində və bütün sosial şəbəkələrdə  universitet rəhbərliyinin, fakültə dekanlarının, struktur rəhbərlərinin həm hadisə yerində, həm xəstəxanalarda, həm də dəfn mərasimlərində iştirakları barədə süjetlər və informasiyalar yer alıb. Elə bütün bunlar universitetin öz saytında da geniş işıqlanıb.
Şənbə günü martın 11-də səhər saatlarında  universitet rəhbərliyi, fakültə dekanları və Mətbuat xidməti Sumqayıt Şəhər Təcili Tibbi Yardım Xəstəxanasında avtoqəza nəticəsində yaralanan tələbələrimizə baş çəkdilər, onların səhhəti ilə maraqlanaraq maddi və mənəvi dəstək oldular. Hətta həmin günü Bakı şəhər 1 saylı Kliniki Tibbi Mərkəzin Reanimasiya şöbəsində komada olan 1999-cu il təvəllüdlü Sumqayıt Dövlət Universitetinin Tarix və coğrafiya fakültəsinin I kurs tələbəsi Lalə Nəsibzadə dünyasını dəyişmiş,  universitet rəhbərliyi, kollektivi və tələbələr dəfn mərasimində iştirak etmiş, mərhumun ailəsinə dərin hüznlə  başsağlığı vermişlər.
Hal-hazırda da universitet rəhbərliyi yaralı tələbələrimizin vəziyyəti ilə maraqlanır.
Diqqətə çatdıraq ki, böhtan xarakterli şərhi yazan Ramal İsmayılovun kimliyini universitetin Mətbuat xidməti araşdırmış, məlum olmuşdu ki, Ramal İsmayılov 2015/2016-cı tədris ilində universitetdə ikinci təhsil almaq məqsədi ilə Sumqayıt Dövlət Universitetinin Filologiya fakültəsinin Xarici dil ixtisasına daxil olmuş,  bu il o, Fərdi tədris planını götürmədiyi, dərslərdə iştirak etmədiyi, təhsil haqqını ödəmədiyi üçün universitetdən xaric edilmişdir. Bu barədə Filologiya fakültəsindən bildirildi ki, Ramal İsmayılov dərslərdə iştirak etmək istəməyib, bunun üçün o  müəyyən  təkliflər irəli sürüb. Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetini bitirən Ramal İsmayılov  ona sadəcə olaraq SDU-nun Filologiya fakültəsinin Xarici dili ixtisasının diplomu lazım olduğunu qeyd edib (çünki o, ingilis dili fənnindən uşaq hazırlayır). Universitetdə bu cür halların yolverilməz olduğu bildirilərək onun  bu təklifi rədd edilmişdir. Buna görə də Ramal İsmayılov universitetimizə qarşı böhtan yayır.
Ümumiyyətlə qeyd edək ki, sosial şəbəkələrdə  universitetimizin şərəf və ləyaqətinə toxunan addımlar yolverilməzdir. Gəlin etik qaydalara riayət edək.

Home | News | The posts, being written in the social networks against our university which put in doubt the honor and dignity of the university are unacceptable
Yerləşdirilmə tarixi : 13 March 2017 13:49
The posts, being written in the social networks against our university which put in doubt the honor and dignity of the university are unacceptable
In the recent days, the social networks are being written with the slander posts against our university. Namely, it has been written that the administration of the university has not attended in the funerals of the students that died tragically in a car accident occurred on March 9.  But, most of all TV channels of the country and social networks highlighted info about participation of the administration and all related bodies of the university either in an area of tragedy, in hospital or in the funerals. Meanwhile, all related info has been disclosed in the website of the university.
On March 11, on Saturday morning, the administration, deans of faculties and press service of the university visited the students injured in a car accident in Emergency Medical Aid Hospital and interested in their health and soon recovery, and meanwhile made a financial and mental support to the injured ones. Even in that day, the administration and the students of the university has also attended the funerals of Lale Nasibzade, 18 years old student of 1st  course of faculty of History and Geography which died being in coma in Department of Intensive Care of Baku Clinic Center # 1 and they expressed their deep condolences to her family. Currently, the administration of the university is regularly interesting in health state of the injured students.
It should be noted that the slander posts were written by Ramal Ismayilov. The press service of the university made the investigations about him and clarified that he has entered Sumgait State University, Faculty of Philology in 2015/2016 academic year in order to study additional course of specilaity on foreign language. However, in that year he was dismissed from the university in the reason that he has not attended the classes and could not pay the tuition fee. The representatives of Faculty of Philology notified that Ramal Ismayilov did not want to attend the classes and made some several suggestions in order to justify his study conditions. He is a graduator of the State Economical University and he entered Sumgait State University only with an aim to get a diploma of Philology Faculty without a study (because he teaches English language).  The administration of the university denied his suggestion and hence Ramal Ismayilov conducted a slander activity against our university.
Generally, it should be noted that any post affecting negatively on an honor and dignity of our university is unacceptable. Let us to follow an ethic rules.