Əsas səhifə | Xəbərlər | X Ümumrespublika “Tələbə baharı” yaradıcılıq festivalında tələbələrimiz uğurla çıxış etdilər
Yerləşdirilmə tarixi : 28 Aprel 2017 16:51
X Ümumrespublika “Tələbə baharı” yaradıcılıq festivalında tələbələrimiz uğurla çıxış etdilər
Aprelin 27-də Gənclər və İdman Nazirliyi və Tələbə Gənclər Təşkilatları İttifaqının təşkilatçılığı ilə Azərbaycan Dövlət Musiqili Teatrında ali təhsil müəssisələrində yaradıcı, istedadlı gəncləri aşkara çıxarmaq, tələbə yaradıcılıq kollektivlərini inkişaf etdirmək məqsədilə “Tələbə baharı” X Ümumrespublika tələbə yaradıcılıq festivalının qala-konserti keçirildi.
Tədbirdə gənclər və idman naziri Azad Rəhimov çıxış edərək festivalın əhəmiyyətindən danışdı, onun gənclərin istedad və bacarıqlarının inkişafında rolunu vurğuladı.Eyni zamanda, məlumat verildi ki, myuzikl-tamaşa formatında təşkil olunan qala-konsertin aprelin 3-dən 6-dək keçirilmiş seçim turlarında 25-dək ali təhsil müəssisəsindən 800-dən çox tələbə müxtəlif nominasiyalar üzrə istedadını nümayiş etdirdi.
Qeyd edək ki, Milli rəqslər nominasiyası üzrə Sumqayıt Dövlət Universitetinin rəqs ansamblı - III yerə layiq görüldü.
Tədbirin  sonunda festivalın qaliblərinə Gənclər və İdman Nazirliyi və Azərbaycan Tələbə Gənclər Təşkilatları İttifaqının birgə təsis etdiyi diplomlar və xatirə hədiyyələri təqdim edildi.

On April 27, with the organization of the Ministry of Youth and Sports and Student Youth Organizations' Uniongala concert of the 10th Nationwide “Student spring” creativity festival was held at Azerbaijan State Musical Theater in order to open up creative, talented young people in educational institutions and to improve the creative student collectives.
Youth and Sports Minister Azad Rahimov talked about the importance of the festival and emphasized its role in improvement of youth’s talent and skills. At the same time he informed that more than 800 students demonstrated their talents in different nominations in selection rounds for musical performance format gala concert which was held from April 3 to April 6.
It should be noted that the dance ensemble of Sumgait State University was awarded the third place for National dances nomination. In the end of the festival the winners were awarded with diplomas and keepsakes organized by Youth and Sports Ministry and Student Youth Organizations' Union.