Müstəqil Azərbaycan Respublikasının qurucusu, ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 94-cü ildönümü ilə əlaqədar olaraq universitetimizdə silsilə tədbirlər keçirilir. Məhz bu dahi şəxsiyyətin sayəsində Azərbaycan dönməz müstəqilliyə, inkişafa və rifaha qədəm qoymuşdur. Mayın 5-də Kimya və biologiya ilə Fizika və elektroenergetika fakültələrinin birgə təşkilatçılığı ilə ulu öndər Heydər Əliyevin anadan olmasının 94-cü ildönümünə həsr olunmuş “Əbədiyaşar Öndər” adlı tədbir keçirildi.
Tədbirdə çıxış edən Kimya və biologiya, Fizika və elektroenergetika fakültələrinin dekan müavinləri Sabir Ələkbərov, Könül Hacıyeva, Kimya və onun tədrisi metodikası kafedrasının müdiri dos.Musa Mustafayev çıxışlarında ümummilli lider Heydər Əliyevin xidmətlərindən, o cümlədən təhsillə bağlı siyasətindən danışaraq, bu siyaətin hazırda prezident cənab İlham Əliyev tərəfindən uğurla davam etdirildiyini bildirdilər.
Tələbə Gənclər Təşkilatının sədr müavini Əli Miriyev, Kimya və biologiya fakültəsinin tələbələri Məhəbbət Hüseynov, Gülüzər Xudayarova, Fizika və elektroenergetika fakültəsinin tələbəsi Qivami Səfərəliyev çıxışlarında əsası ümummilli lider Heydər Əliyev tərəfindən qoyulan gənclər siyasətindən, bu sahədə görkəmli dövlət xadiminin misilsiz xidmətlərindən söz açaraq bildirdilər ki, gənclər siyasəti əsrlər boyu xalqımızın malik olduğu milli mənəvi dəyərlər əsasında, müstəqillik, dövlətçilik, azadlıq və onların qorunması uğrunda mübariz ruhlu gənc nəslin yetişdirilməsindən ibarət olub.  Ümummilli Lider hər zaman gənclərin imkan və bacarıqlarını yüksək qiymətləndirib, onların problemlərinin həlli istiqamətində həyata keçirilən tədbirlərə xüsusi önəm verib, bu siyasəti müstəqil Azərbaycan dövlətinin ən mühüm fəaliyyət istiqamətlərindən biri kimi dəyərləndirib.

Home | News | The Event called “Great Eternal Leader” was held, devoted to 94th Anniversary of Heydar Aliyev
Yerləşdirilmə tarixi : 05 May 2017 16:47
The Event called “Great Eternal Leader” was held, devoted to 94th Anniversary of Heydar Aliyev
With respect to 94th Anniversary of national leader, Heydar Aliyev, series of events are held in our university. Thanks to this genius person, Azerbaijan has stepped to independence, improvement and prosperity. On May 5, the event called “Great Eternal Leader” was held, devoted to 94th Anniversary of Heydar Aliyev, with the faculties of Chemistry and biology, Physics and electro energetics joint organization.
Deputy Dean of the faculty of Chemistry and biology, faculty of Physics and electro energetics  Sabir Alakbarov, Konul Hajiyeva, the head of Chemistry and its teaching methods department, assist prof Musa Mustafayev widely spoke about Heydar Aliyev’s works and educational policy, thus successful continuation of this policy by president Ilham Aliyev .
Deputy Chief of Student Youth Organization, Ali Miriyev, students of the faculty of Chemistry and biology, Mahabbat Huseynov, Guluzar Xudayarova, the student of the faculty of Physics and electro energetics, Qivami Safaraliyev made speech about youth policy, founded by great leader, and his services in this field. They notified that, youth policy has been for forming young generation on the basis of national and moral values, as well as for protecting the ideas of independence, statehood and freedom. Heydar Aliyev always highly appreciated the potential and skill of youth, gave priority to solution of their problems, and thus appraised this policy as one of the main action profiles of independent Azerbaijan Republic.