“Sabahın iqtisadçıları” adlı gecə keçirildi
Mayın 22-də universitetin Böyük akt zalında İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin təşkilatçılığı ilə 28 May Respublika gününə həsr olunmuş “Sabahın iqtisadçıları” adlı gecə keçirildi. Tədbiri İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin dekanı dos.Aynurə Yəhyayeva açdı, fakültənin keçirdiyi görüşlərdən, elmi və beynəlxalq konfranslardan, tələbələrin bilik və bacarıqlarını nümayiş etdirən intellektual yarışlardan və əldə olunan nailiyyətlərdən danışdı. Bildirdi ki, bütün bu uğurlar rektor prof. Elxan Hüseynovun diqqət və qayğısının nəticəsidir.
Dekan çıxışında Müsəlman Şərqində qurulmuş ilk dünyəvi, demokratik dövlət olan Azərbaycan Xalq Cümhuriyyətinin əhəmiyyətindən bəhs etdi. Qeyd etdi ki,  ölkəmizə 30 ildən  artıq rəhbərlik etmiş Azərbaycan xalqının ümummilli lideri Heydər Əliyev nəinki ictimai, siyasi, həm də iqtisadi sahədə kifayət qədər həlledici addımlar atmışdır. Heydər Əliyev Azərbaycan iqtisadiyyatının inkişafında böyük və müstəsna rolu olan əvəzsiz şəxsiyyətdir.  Hakimiyyətdə olduğu ilk illərindən Azərbaycanın iqtisadiyyatının gücləndirilməsi istiqamətində apardığı genişmiqyaslı quruculuq işləri xalqın gələcəyə olan inamını doğrultmaqla ölkəmizin dünya birliyinə açılan yoluna işıq saldı. Bu gün Prezident cənab İlham Əliyevin təşəbbüsü və təşkilatçılığı ilə Azərbaycanda regionların sosial-iqtisadi inkişafı Dövlət Proqramı həyata keçirilir. Dünyanın bir çox ölkələri ilə iqtisadi əməkdaşlıq qurulur. Ölkəmiz mötəbər beynəlxalq tədbirlərə ev sahibliyi edir. Bütün bu uğurlar ulu öndər Heydər Əliyev və onun siyasətinin dönməz davamçısı olan Prezident cənab İlham Əliyevin fəaliyyətinin bəhrəsidir.
Dos. Aynurə Yəhyayeva onu da vurğuladı ki, gecənin keçirilməsində əsas məqsəd müəllim və tələbələrin birliyini nümayiş etdirməklə,  iqtisadçıların yalnız iqtisadi sahələrdə deyil, eləcə də digər özfəaliyyət sahəsində də istedadlarını göstərməkdir.

Home | News | The Event Entitled “Economists of Tomorrow” Was Held
On May 22, the event entitled “Economists of Tomorrow” was held devoted to 28 May Republic Day, with the organization of the faculty of economics and management in Assembly hall of the university. The Faculty dean of economics and management ass prof. Aynura Yahyayeva opened the ceremony and spoke about meetings, scientific and international conferences held by the faculty. She also gave a wide information about intellectual competitions which the students demonstrated their knowledge and ability as well as about their success. The dean notified that, all these achievements are the result of care and attention of rector, Professor Elkhan Huseynov.
Aynura Yahyayeva spoke about the importance of Azerbaijan Democratic Republic which was first worldly, democratic state of Muslim East. She mentioned during her speech that, great leader Heydar Aliyev who was leading Azerbaijan more than 30 years had made decisive steps not only in social, but also in political and economic spheres. He was a person who had a great and significant role in economic development of Azerbaijan. During his first years of power Heydar Aliyev carried large-scale activities for improvement of Azerbaijan economy. Thus, these works lightened the way of our country to the world by proving nation’s confidence to the future. By the initiative and organization of President Mr. Ilham Aliyev State Program are conducted on socio-economic development of regions. Economic cooperation is established with several countries of the world. Our country hosts significant international events. All these achievements are the result of Heydar Aliyev and as well the successor of his policy, President Mr. Ilham Aliyev’s activity.
Ass prof. Aynura Yahyayeva emphasized that, the main object of organizing this event is to demonstrate unity of students and teachers as well as to display the abilities of economists not only in economics, but also in other amateur fields.