Universitetin rektoru IV İslam Həmrəyliyi Oyunlarında fəal iştirak edən tələbə-könüllüləri ilə görüşdü
Mayın 31-də Sumqayıt Dövlət Universitetində rektor prof. Elxan Hüseynov könüllülərlə görüşdü. Ölkəmizdə keçirilən Avropa Oyunları, Formula-1və IV İslam Həmrəyliyi Oyunları yarışlarında SDU könüllülərinin fəaliyyətini xüsusi qeyd edən rektor onlara təşəkkürünü bildirdi. Rektor Prezident cənab İlham Əliyevin uğurlu siyasəti nəticəsində son illər ölkəmizdə ilk Avropa Oyunları, Dünya Şahmat Olimpiadası, “Formula 1” və IV İslam Həmrəyliyi Oyunları kimi beynəlxalq yarışların böyük uğurla keçirildiyini, bu yarışların yüksək səviyyəli təşkili ilə respublikamızın dünya miqyasında müasir, tolerant bir ölkə kimi tanıdılması istiqamətində böyük addımların atıldığını və Birinci vitse-prezident, “Bakı-2017” İslam Həmrəyliyi Oyunları Təşkilat Komitəsinin sədri Mehriban xanım Əliyevanın rəhbərliyi ilə təşkil olunan “Bakı-2017” İslamiadanın tarixə ən möhtəşəm idman bayramı kimi daxil olduğunu diqqətə çatdırdı. Bildirdi ki, 54 İslam dövlətinin idmançıları, nümayəndələri 10 gündən artıq Azərbaycanda oldu, bütün İslam dünyasının diqqəti ölkəmizə yönəldi. Ölkəmizin milli komandası ümumi hesabda birinci yeri qazanaraq növbəti tarixi qələbəyə imza atdı.
Rektor onu da qeyd etdi ki, belə genişmiqyaslı tədbirlərin həyata keçirilməsi zamanı qonaqların qəbul olunması, idman sahəsində işlərin görülməsi və fəxri qonaqlara köməklik göstərilməsi kimi müxtəlif vəzifələri icra etmək üçün könüllü tələbələrin xidmətləri əvəzsizdir. Bu məqsədlə Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyi tərəfindən yaradılan “Bir” tələbə-könüllü proqramına Azərbaycanın ən layiqli gəncləri toplanaraq ölkəmizi təmsil edirlər. Oyunların yüksək səviyyədə keçirilməsində könüllülərin, o cümlədən SDU-nun tələbələrinin rolu danılmazdır. Könüllülərin fəaliyyətinə IV İslam Həmrəyliyi Oyunları Təşkilat Komitəsinin rəhbəri Mehriban xanım Əliyeva tərəfindən yüksək qiymət verildiyini diqqətə çatdıran rektor oyunların bağlanış mərasimində Birinci Vitse-prezidentin könüllülərə təşəkkür nitqini xatırlatdı və bildirdi ki, biz də öz növbəmizdə sessiya imtahanı zamanı könüllü tələbələrimizə köməkliyimizi edəcək, dəstəyimizi əsirgəməyəcəyik.
Daha sonra könüllülər öz təəssüratlarını bölüşdülər və onlar üçün yaradılan şəraitə görə universitet rəhbərliyinə dərin təşəkkürlərini bildirdilər.

Home | News | The Rector of University met with Student-Volunteers Actively Participated in IV Islamic Solidarity Games
Yerləşdirilmə tarixi : 31 May 2017 18:18
The Rector of University met with Student-Volunteers Actively Participated in IV Islamic Solidarity Games
On May 31, Professor Elkhan Huseynov met with the volunteers in Sumgayit State University. The rector thanked them by emphasizing their activity in competition of European Games, Formula 1 and IV Islamic Solidarity Games. He notified that, international competitions as the first European Games, World Chess Olympiads, Formula 1 and IV Islamic Solidarity Games were hold successfully thanks to President ilham Aliyev’s policy. Highly organizing of these competitions contributes to promotion of our republic as modern and tolerant country in global scale. “Baki-2017” Islamiada organized under the leadership of Ms. Mehriban Aliyeva, first Vice-president and chairwoman of Organizational Committee of “Baki-2017” Islamic Solidarity Games was engraved to the history as a splendid sports day. The rector informed that, the sportsmen and representatives of 54 Islamic countries stayed in Azerbaijan more than 10 days and the attention of whole Islamic world turned to our country. Our national team won the first place among the participating countries; it was the next victory in our history.
The rector mentioned that, volunteers’ support is undeniable for execution of different duties such as meeting of guests, doing works in sports and giving support to honorable guests throughout large-scale events. For this purpose, Azerbaijani youth represents our country in the program of “One” student volunteer program established by Ministry of Education of Azerbaijan Republic. The role of volunteers, as well the students of SSU is so great in holding the games in a high level. Mr. Elkhan Huseynov reminded the speech of gratitude to volunteers of first Vice-president Ms. Mehriban Aliyeva who highly appreciates the activity of volunteers in the closing ceremony and notified that, we will also give our support to our student volunteers within exam session.
Afterwards, the volunteers shared their impressions and they expressed their thanks to university administration for provided conditions.