Universitetin rektoru tələbə və magistrantların müdafiəsində  iştirak etdi
Universitet həyatı hər kəsin ömür yolunu işıqlandıran, hər kəsin taleyini  əvvəlcədən müəyyənləşdirən və hər kəsin qəlbində bir iz salan unudulmaz zaman kəsiyidir. Universitet çoxlarını sevinc hissi ilə qarşılayır və xoş xatirələrlə yola salır. Tələbələr, magistrantlar müəllimlərin zəhmətindən pay götürərək ixtisaslı kadr kimi müstəqil həyata qədəm qoyurlar.
İyunun 21-də Filologiya fakültəsində bakalavr pilləsi üzrə buraxılış işlərinin müdafiəsi keçirildi. Müdafiədə rektor professor Elxan Hüseynov, tədrisin təşkili və təlim texnologiyaları üzrə prorektor dosent Natiq Talıbov, elm və innovasiyalar üzrə prorektor professor  Ramazan Məmmədov, Doktorantura və magistratura şöbəsinin müdiri  dosent  Sabir   Xəlilov, fakültə dekanı dosent Sevinc Həmzəyeva, kafedra müdirləri, müəllim və tələbələr iştirak etdilər.Məktəbəqədər təlim və tərbiyə ixtisası üzrə Günel İsgəndərova “Məktəbəqədər təhsilin idarəolunma yolları” mövzusunda buraxılış işini müdafiə etdi. İşlə bağlı komissiya üzvləri öz fikirlərini bildirdilər və  buraxılış işinin aktuallığından söz açdılar. Rektor Günel İsgəndərovanın müdafiəsindən razı qaldığını bildirərək, belə yüksək biliyə sahib olan tələbələrin gələcəkdə universitetimizdə ixtisaslı kadr kimi çalışmasını arzuladı.
Sonra Tarix və coğrafiya fakültəsində magistrantların magistr dissertasiyalarının  müdafiəsi keçirildi.
İdarəetmənin sosiologiyası ixtisaslaşması üzrə Emin Quliyev “Sosial idarəetmədə sistemli təhlil”, Aynur Qurbanova “ Müasir Azərbaycanda idarəetmənin sosial aspektləri: reallıqlar və perspektivlər” adlı dissertasiya işlərini təqdim etdilər.
Azərbaycan fiziki coğrafiyası ixtisaslaşması üzrə Mehman Əliyev “Azərbaycanın dənizsahili ərazilərinin iqlim ehtiyatları və onların rekreasiya imkanlarının tədqiqi”, Gülü Rüstəmli “Böyük Qafqazın cənub–şərq yamacının dağ-çəmən zonasında torpaq eroziyası proseslərinin tədqiqi”, Orxan Nərimanlı “Yan silsilənin yüksək dağlıq qurşağının landşaftlarının aerokosmik məlumatlar əsasında geosistem tədqiqi(Azərbaycanın hüdudlarında)”, İlahə Ələkbərova “İqlim şəraitindən asılı olaraq, böyük şəhərlərin hava hövzəsinin antropogen çirklənməsinin fiziki-statistik üsullarla tədqiqi” mövzularında yazdıqları dissertasiya işlərini müdafiə etdilər.
Universitetin rektoru prof. Elxan Hüseynov bakalavr və magistraturanı bitirən gəncləri təbrik etdi, onların hazırlığını, fikirlərini sərbəst şəkildə əsaslandırdığını yüksək qiymətləndirdi və gələcək fəaliyyətlərində uğurlar arzuladı.
Gənclər çıxışlarında rektor prof. Elxan Hüseynova təhsil aldıqları müddətdə göstərdiyi diqqət və qayğıya görə təşəkkürlərini bildirdilər və burada əldə etdikləri bilik və təcrübənin onların gələcək fəaliyyətlərində mühüm rol oynayacağına əminliklərini ifadə etdilər.

Home | News | The Rector of University Attended Defense Work of Bachelor and Master Students
University life is a time interval illuminating the living way of everyone, determining the destiny beforehand and leaving a trace in hearts. A university welcomes everybody with joy and sees off with pleasant recollections. Bachelor and master students step in self-determined life as qualified cadres.
On June 21, the defense of theses on bachelor’s degree was held in the faculty of Philology. The rector professor Elkhan Huseynov, vice-rector on Teaching organization and training technologies, associate professor Natig Talibov, vice rector on Science and innovations professor Ramazan Mammadov, faculty dean, associate professor Sevinj Hamzayeva , heads of departments, lecturers and students attended this event. Gunel Isgandarova on specialty of preschool education and upbringing defensed the thesis on “Management ways of preschool education”. Commission members expressed their thoughts on the work and noted the actuality of thesis. Notifying his satisfaction of Gunel Isgandarova’s defense, the rector wished the students with high level of knowledge work in our university in future as a qualified cadre.
Afterwards, undergraduates’ defense of master dissertation was held in the faculty of History and geography.
On speciality of management sociology, Emin Quliyev presented the dissertation work on “Systematic analysis in social management”; Aynur Qurbanova on “Social aspects of management in modern Azerbaijan: realities and perspectives”.
The following students defensed dissertation works accordingly: on specialty of Azerbaijani physical geography, Mehman Aliyev on “Climate resources of Azerbaijani sea coastal areas and research of their recreation potentials”; Gulu Rustamli “The research of land erosion processes in mountain-meadow zone of Greater Caucasus’ south-east slope”; Orxan Narimanli “Geosystem research of landscapes of high mountainous zone of side chain on basis of aerospace information (within the borders of Azerbaijan); Ilaha Alakbarova “The investigation of anthropogenic pollution of big cities’ air basin with physical- statistic ways depending on climate condition”.
The rector of university professor Elkhan Huseynov congratulated bachelor and master graduates, highly appreciated their preparations, as well as substantiation of their thoughts freely and wished them luck in their future activities.
The youth thanked Elkhan Huseynov for his care and attention devoted them during their education and expressed their assurance that, knowledge and practice gained at this university will play an important role in their future lifes.