Təhsil naziri cənab Mikayıl Cabbarov sentyabrın 30-da Sumqayıt şəhərinə səfər etdi.
Öncə nazir Sumqayıt şəhər İcra Hakimiyyətinin başçısı cənab Zakir Fərəcovla görüşdü, onlar xalqımızın ümummilli lideri Heydər Əliyevin abidəsini ziyarət edərək önünə gül dəstələri düzdülər, əziz xatirəsini ehtiramla yad etdilər.
Sonra təhsil naziri cənab Mikayıl Cabbarov Sumqayıt şəhərindəki Heydər Əliyev Mərkəzində Abşeron, Zəngilan, Kəlbəcər Qubadlı və Sumqayıt sakinlərini qəbul etdi. Müvafiq şəhər və rayonların təhsil şöbələri müdirlərinin, həmçinin nazirliyin digər əlaqədar struktur rəhbərlərinin də qatıldıqları qəbulda ümumilikdə 50-dək vətəndaşın müraciətinə baxıldı.
Mərkəzin konfrans zalında keçirilən qəbulda iştirak edən vətəndaşların müraciətlərinə əsasən tələbələrin ali və orta ixtisas məktəbindən digərinə köçürülməsi, müəllim yerdəyişmələri, işlə təminat, ali təhsil müəssisələrində ödəniş problemləri və s. məsələlər müzakirə olundu.
Nazir qəbula gələn hər bir vətəndaşı fərdi dinlədi, bir çox müraciətlər yerindəcə həllini tapdı. Bir sıra məsələlərlə əlaqədar nazirliyin müvafiq qurumlarına tapşırıqlar verildi, bəziləri isə araşdırılması məqsədilə nəzarətə götürüldü. Nazirliyin səlahiyyətlərinə aid olmayan məsələlər aidiyyatı orqanlara çatdırılması üçün qeydiyyata alındı.
Qəbula gələnlər mərkəzi icra hakimiyyəti orqanlarının rəhbərləri tərəfindən mütəmadi olaraq bölgələrdə vətəndaşların qəbulunun təşkilindən razı qaldıqlarını söylədilər, yaradılan şəraitə görə Prezident cənab İlham Əliyevə minnətdarlıqlarını bildirdilər.

Home | News | Minister of Education Mikayil Jabbarov met with residents in Sumgayit
On September 30, Minister of Education Mikayil Jabbarov visited Sumgayit city. First of all, the minister met with the head of Executive power of Sumgayit city Mr. Zakir Farajov. They visited the monument of Great Leader Heydar Aliyev, put flowers there and commemorated his memory with honor.
The minister accepted the inhabitants of Absheron, Zangilan, Kalbajar, Qubadli and Sumgayit in Heydar Aliyev Centre of Sumgayit. Heads of education departments of proper cities and regions, as well as other structure chiefs of Ministry were in the meeting. Generally, the applications of up to 50 persons were reviewed.
According to the applications of residents, transfer of students from one educational institution to another, teacher replacements, job provision, tuition fee problems in higher educational institutions and other issues were discussed in reception held in conference hall of Centre.
The minister listened to every person individually, some problems were solved immediately. Some assignments were given to proper bodies of ministry related to residents’ problems; some of them were taken under control for exploration. The questions which were not under competence of ministry were noted for delivering relevant bodies.
The citizens expressed their satisfaction on organization of such kind of meetings with residents in regions by heads of central executive power bodies regularly and stated their gratitude to President Ilham Aliyev for suitable atmosphere.