Oktyabrın 18-də universitetdə Karyera Mərkəzinin təşkilaçılığı ilə Azərsun Holdinqin “Karyera günü” mövzusunda təlim-seminarı keçirildi. Tədbiri Karyera Mərkəzinin müdiri Zahid Bünyadov açaraq qonaqları, tələbələri salamladı və bildirdir ki, mərkəz tələbələrin özünü inkişafı üçün müxtəlif  ixtisasyönümlü təlimləri, karyera treninqləri keçirməklə dəyərli mütəxəssislərlə tələbələrin bilavasitə ünsiyyətini təşkil edir.
Azərsun Holdinqin Texniki nəzarət şöbəsinin müdiri Cavanşir Ağarızayev çıxışında qeyd etdi ki, qida sektorunda, Azərbaycanın istehsalçı və ixracatçı ölkə halına gəlməsində böyük rol oynayan "Azersun Holdinq" və tərkibində fəaliyyət göstərən zavodlar güclü istehsal potensialı ilə yanaşı geniş ixracat şəbəkəsinə sahibdir. Şirkət müştəri məmnuniyyəti, keyfiyyət təminatı, sosial məsuliyyət layihələri və ətraf mühiti qoruma prinsipləri ilə xalqa xidmət etməkdədir.
Şirkətin işə qəbul şöbəsinin mütəxəssisi Ülvi Gülüşov isə holdinqdəki mövcud vakansiyalar, təcrübə proqramları və karyera imkanları haqqında geniş məlumat verərək, CV yazma üsulları, müsahibə zamanı davranış qaydaları və namizədin müsahibəyə psixoloji hazırlığına dair məsləhətlər verdi.

On October 18, “Career Day” training was held in the university by organization of Azersun Holding. Zahid Bunyadov, director of Career Center opened the event and greeted the students noting that the center organizes different specialized and career trainings for students’ development. Thus, students get acquainted with valuable experts.
Javanshir Agharzayev, head of technical control department of Azersun Holding notified in his speech that Azersun Holding plays a big role in food industry and in making Azerbaijan a producer and exporter country. Azersun Holding and its factories have got strong production potential along with wide export network. The company works with principles of customer satisfaction, quality assurance, social responsibility and environmental protection.
Ulvi Gulushov, expert of recruitment department gave broad information about vacancies, internship programs and career opportunities in the company, as well as ways of writing CV, behavioral rules during interview. Also, he advised about psychological preparation of candidate for the interview.