Əsas səhifə | Xəbərlər | “Bir” Tələbə-Könüllü Proqramının təqdimatı keçirildi
Oktyabrın 26-da universitetimizdə “Bir” Tələbə-Könüllü Proqramının birinci kurs tələbələri üçün növbəti təqdimatı keçirildi. Təhsil Nazirliyinin təşkilatçılığı ilə baş tutan tədbirin əvvəlində Azərbaycanın dövlət himni səsləndirildi.
Təqdimatda Təhsil Nazirliyinin “Bir” Tələbə-Könüllü Proqramının ümumi işlər üzrə əlaqələndiricisi Canoğlan İlyasov proqram haqqında ətraflı məlumat verərək ölkədə vahid tələbə könüllü bazasının yaradılması, inkişaf etməsi və təcrübə qazanması üçün Təhsil Nazirliyinin təşəbbüsü ilə yaradıldığını, 36 ali və orta ixtisas təhsili müəssisəsində fəaliyyət göstərdiyini və 20 mindən çox tələbəni əhatə etdiyini bildirdi.  Qeyd etdi ki, proqramın həyata keçirilməsində məqsəd tələbələrə könüllülüyün aşılanması, təbliğat - təşviqat işlərinin aparılması, tələbə-könüllülər üçün təlim-tədris proqramları və kurslarının təşkil olunması, tələbə-könüllülərin dövlət və ictimai mədəni-kütləvi tədbirlərdə iştiraklarının təmin olunması, özəlliklə ölkəmizin adının beynəlxalq aləmə çıxarılmasına yönələn tanıtım proqramlarına cəlb edilməsidir. Bu gün ölkəmizdə bir çox irimiqyaslı tədbirlərin təşkilində və həyata keçirilməsində tələbə-könüllülər böyük rol oynayırlar.
Tədbir proqramın universitetdəki koordinatorlarının maraqlı çıxışları ilə davam etdi.  “BİR” Tələbə-Könüllü Proqramının SDU üzrə koordinatoru, Tarix və coğrafiya fakültəsinin II kurs tələbəsi Aytac Göyüşova çıxış edərək tələbələri könüllü olmağa, ölkəmiz və gələcəyimiz üçün birləşməyə, yerli və beynəlxalq tədbirlərdə Azərbaycanı layiqincə təmsil etməyə çağırdı.
Sonda tələbələr üçün əyləncəli viktorina keçirildi. İnteraktiv üsulla keçirilən təqdimatlar zamanı tələbələr könüllülük haqqında fikirlərini bölüşdü, kreativ təşəbbüslərlə çıxış etdilər. Tələbə-gənclərin proqramla bağlı sualları cavablandırıldı.

Home | News | Presentation of “One” Student-Volunteer Program was held
On October 26, the following presentation of “One” Student-Volunteer Program was held for I course students at our university. State anthem of Azerbaijan was sounded at the beginning of the event organized by Ministry of Education.
Janoglan Ilyasov, coordinator for general affairs of “One” Student-Volunteer Program of Ministry of Education widely spoke about the program and notified that, the program was organized by the initiative of Ministry of Education for establishing student-volunteer base and it is functioning in 36 educational institutions and includes more than 20.000 students. He noted that, the goal of program’s realization is to enlighten the students for voluntariness, to run campaign activity, to create a unique data base of student – volunteers, to ensure the participation of the student - volunteers in the public – cultural events and to involve them into the presentation programs aimed namely to propagate our country in world arena. Student – volunteers play significant role in organization and realization of large-scaled events in our country.
The event went on with interesting performances of program coordinators at the university. Aytaj Goyushova, SSU coordinator of “One” Student-Volunteer Program, II course student of Faculty of history and geography made a speech and invited students to voluntariness, consolidate for our country and future, as well as represent Azerbaijan in local and international events.
Afterwards, entertaining quiz was run for the students. During the presentations the students shared their thoughts about voluntariness. Their questions on the program were responded.