Əsas səhifə | Xəbərlər | Pskov Dövlət Universitetininin professoru müəllimlərimizlə fikir mübadiləsi apardı
Yerləşdirilmə tarixi : 30 Noyabr 2017 18:28
Pskov Dövlət Universitetininin professoru müəllimlərimizlə fikir mübadiləsi apardı
Noyabrın 30 –da Sumqayıt Dövlət Universitetində Tələbə Elmi Cəmiyyətinin xətti ilə  Pskov Dövlət Universitetinin professoru Vladimir Prокоfyеv Kimya və biologiya fakültəsinin Biologiya və onun tədrisi metodikası kafedrasının müəllimləri üçün seminar keçirdi.
Seminarda Pskov Dövlət Universitetinin Təbiət elmləri, psixologiya və tibbi təhsil fakültəsinin dekanı prof. Vladimir Prокоfyеv hər gəldiyində SDU-nu daha inkişaf etmiş və müasirləşmiş gördüyünü vurğuladı. O, təmsil etdiyi universitetin tarixi və bu günü, beynəlxalq əlaqələri, o cümlədən elm-təhsil müstəvisində həyata keçirilən uğurlu əməkdaşlıqdan bəhs etdi. Qeyd etdi ki, son zamanlar Sumqayıt Dövlət Universiteti ilə Pskov Dövlət Universiteti arasındakı qarşılıqlı elmi mübadilə uğurla həyata keçirilir. Beləki, Pskov Dövlət Universitetində keçirilən Gənclər Elmi-Praktiki konfransda tələbələriniz xüsusi fəallıq nünmayiş etdirərək sertifikata layiq görülmüşlər. Ümid edirəm ki, ikitərəfli əlaqələrimiz bundan sonra da dinamik sürətlə inkişaf edəcək.
Seminarda Kimya və biologiya fakültəsinin dekanı dosent Mahal Muradov qonağı salamladı, qeyd etdi ki, xarici alimlərin universitetimizə gəlişi artıq ənənə halını alıb. Bu da dünya təcrübəsinin öyrənilməsinə öz müsbət təsirini göstərir. Dekan onu da bildirdi ki, respublikamızda təhsilin səviyyəsini qaldırmaq, onu beynəlxalq standartlara uyğunlaşdırmaq məqsədilə genişmiqyaslı islahatlar həyata keçirilir. Bütün bunlar yüksəkixtisaslı kadrların hazırlanması və  respublikamızın elmi-texniki potensilanının gücləndirilməsinə xidmət edir.

Home | News | The Professor of Pskov State University Exchanged Ideas with Our Lecturers
On November 30, professor of Pskov State University Vladimir Prokofyev held a seminar for teachers of Department of Biology and its Teaching Methods in the Faculty of Chemistry and Biology in Sumgayit State University through the Student Scientific Society.
In the seminar, Professor Vladimir Prokofyev, dean of natural sciences, psychology and medical education of above mentioned university noted that he sees SSU as more developed and modernized every time he visits it. He talked about history, present and international relations of his university, as well as successful scientific and educational cooperation. He notified that mutual scientific exchange is being successfully realized between SSU and PSU. Thus, SSU students were awarded with certificates participating in Youth Scientific-Practical Conference in PSU. He expressed his hope that bilateral relations will develop dynamically in the future.
Dean, docent of chemistry and biology faculty Mahal Muradov greeted the guest in the seminar and noted that arrival of foreign scholars at our university has already become a tradition. It positively influences learning world experience. He also added that large-scale reforms are held in order to raise the level of education and adjust it to international standards.