“Sağlam Düşüncə” Gənclər Təşkilatının təşkilatçılığı, Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyinin dəstəyi, MeOut Assosasiyasının tərəfdaşlığı ilə Bakıda “Şərq tərəfdaşlığı və Vişeqrad 4-lüyü: İmkanlar və Perspektivlər” mövzusunda II Beynəlxalq Gənclər Əməkdaşlıq Forumu keçirildi.
Açılış mərasimində Gənclər və İdman Nazirinin müavini İntiqam Babayev, Azərbaycan Respublikası Prezidenti yanında Gənclər Fondunun icraçı direktoru Fərhad Hacıyev, Macarıstanın ölkəmizdəki səfiri Viktor Szederkenyi, Beynəlxalq Vişeqrad Fondunun nümayəndəsi İrena Krasniçka, Şərq tərəfdaşlığı (Azərbaycan, Gürcüstan, Belarusiya, Moldova, Ukrayna) və Vişeqrad 4-lüyü (Polşa, Çexiya, Slovakiya, Macarıstan) ölkələrinin Azərbaycandakı səfirliklərinin nümayəndələri və bir sıra rəsmi şəxslər iştirak etdilər. Onlar forumun ölkəmizdə keçirilməsinin vacibliyini vurğuladılar və 2014-cü ildə keçirilən ilk forumun uğurlu nəticələrinədən bəhs etdilər. Bundan əlavə, beynəlxalq əməkdaşlıq imkanları müzakirə olundu, maliyyə imkanları və proqramlar haqqında gənclərə və gənclər təşkilatlarına məlumat verdilər.
Forumda gənclər təşkilatlarının rəhbərləri və nümayəndələri  digər iştirakçılara  arasında faydalı  layihələrin hazırlanması istiqamətində müzakirələr aparıldı.
Qeyd edək ki, Şərq Tərəfdaşlığı ölkələrinin layihələrinin maliyyələşdirmək təklifləri ilə çıxış edən Beynəlxalq Vişeqrad Fondu ikinci dəfə Bakıya Forum çərçivəsində dəvət edilib.

II International Youth Partnership Forum was held in Baku on “Eastern Partnership and Visegrad (V4): Opportunities and perspectives” organized by “Healthy Mind” Youth Organization, Ministry of Youth and Sports of Azerbaijan Republic and by partnership of MeOut Association.
Intigam Babayev, the deputy minister of Youth and Sports, Farhad Hajiyev, the executive director of Youth Foundation under President of Azerbaijan Republic, Viktor Szederkenyi, the ambassador of Hungary, Irena Krasnichka, the representative of International Visegrad Fund, the representatives of countries of Eastern Partnership (Azerbaijan, Georgia, Belarus, Moldova, Ukraine), Visegrad (Poland, Czech Republic, Slovakia, Hungary) and several officials participated in opening ceremony. They emphasized the importance of holding the forum in our country and spoke about successful results of the first forum held in 2014. International partnership opportunities were discussed; young people and new organizations were informed about financial opportunities and programs.
Heads and representatives of youth organizations discussed the preparation of useful projects among participants.
It should be noted that, International Visegrad Fund, which makes proposals on financing projects of Eastern Partnership countries was invited to Baku for the second time in the framework of Forum.