Bakı Mühəndislik Universitetinin Tələbə Elmi Cəmiyyəti tərəfindən “III Qış Elm Festivalı” keçirildi. Festivalda 20-dən çox ali təhsil müəssisələrinin tələbələri və orta məktəb şagirdləri tərəfindən 100-ə yaxın layihə nümayiş etdirildi. Layihələr Dil və Ədəbiyyat, Mühəndislik, Biologiya, Fizika, Kimya, Riyaziyyat və İqtisadiyyat kateqoriyaları üzrə təqdim olundu.
Bakı Mühəndislik Universitetinin rektoru, professor Havar Məmmədov festivalda iştirak etdi, layihələrlə tanış oldu və iştirakçılara uğurlar arzuladı. Rektor qeyd etdi ki, festival tələbələrin elmə olan marağının artırılmasında, həm də tələbələrdə motivasiyanın yüksəlməsində mühüm rol oynayır.
Sərgidən sonra müsabiqənin mükafatlandırma hissəsi baş tutdu. Sonda qalib gələn layihələrin müəllifləri diplom və sertifikatlarla mükafatlandırıldılar. Qeyd edək ki, Sumqayıt Dövlət Universitetindən Kimya və biologiya fakültəsinin 8 tələbəsi festivalda iştirak etmiş, III kurs tələbəsi Günel Rəhimova biologiya ixtisası üzrə I yerə, ən gözəl layihə nominasiyası üzrə II yerə layiq görülmüş, digər 7 tələbəyə isə sertifikat təqdim olunmuşdur. Mühəndislik fakültəsi üzrə III Qış Elm Festivalında 3 layihə üzrə 5 tələbə iştirak etmiş, onlardan 3-ü II yerə layiq görülmüş, digər 2 tələbəyə isə isə sertifikatlar təqdim olunmuşdu. İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsindən isə 3 tələbə iştirak etmiş və onlar İqtisadiyyat ixtisası üzrə II yerə layiq görülmüşlər. Beləliklə, III Qış Elm Festivalında universitetimizi təmsil edən tələbələr IV kurs tələbəsi Eldar Müzəffərov, III kurs tələbələri Arzu Qayıbova, Lamiə Məmmədova, Fizika və elektroenergetika fakultəsinin IV kurs tələbəsi Tohid Əliyev sertifikatla mükafatlandırıldılar.
Mükafatlandırma mərasimində BMU-nun prorektoru professor Həmzağa Orucov çıxış edərək qalibləri təbrik etdi.

Home | News | “III Winter Science Festival” was held in Baku Engineering University
“III Winter Science Festival” was held by Student Scientific Society of Baku Engineering University. About 100 projects were demonstrated by the students of more than 20 higher educational institutions and pupils of secondary schools in the festival. The projects were presented on the categories of Language and literature, Engineering, Biology, Physics, Chemistry, Mathematics and Economics.
The rector of Baku Engineering University Professor Havar Mammadov participated in the festival, got acquainted with the projects and wished success to participants. He notified that, the festival plays a significant role on increasing the motivation of students and their interest to education.
Afterwards, rewarding part of the competition began after the exhibition. The authors of winning projects were awarded with diplomas and certificates. It should be noted that, 8 students of Faculty of Chemistry and biology of Sumgayit State University participated in the festival; III course student Gunel Rahimova was awarded 1st place on specialty of biology and 2nd place on nomination of the finest project, the other 7 were awarded with certificates. 5 students on 3 projects in the Faculty of Engineering participated in the festival, 3 of them were awarded 2nd place, and other 2 were awarded with certificates. 3 students of the Faculty of Economics and management participated and were awarded 2nd place on specialty of economics. So, the following students representing our university in III Winter Science Festival were awarded with certificates: IV course student Eldar Muzaffarov, III course student Arzu Qayibova, Lamia Mammadova, IV course student of the Faculty of Physics and electroenergetics Tohid Aliyev.