ERASMUS +KA2 layihələrinin yazılması və onlara müraciət qaydaları mövzusunda seminar
Fevralın 9-da universitetdə ERASMUS +KA2 layihələrinin yazılması və onlara müraciət qaydaları mövzusunda seminar keçirildi.
Seminarda ERASMUS+KA2 layihələrinin yazılmasında iştirak edəcək heyət və Beynəlxalq əməkdaşlıq şöbəsinin əməkdaşları iştirak etdilər.
Seminarı universitetinin Qiyabi, distant və əlavə təhsil üzrə prorektoru dosent Qafar Atayev açaraq ERASMUS+KA2 layilərinin əhəmiyyətindən danışdı. Bildirdi ki, Sumqayıt Dövlət Universiteti uzun illərdir ki, TEMPUS, ERASMUS+KA2 kimi beynəlxalq layihələrin tərəfdaşlarından biri olaraq hər zaman fəal surətdə iştirak edir. Bu istiqamətdə onlarla layihə uğurla yekunlaşmış, bir neçəsi üzrərində işlər isə davam etdirilir. Bu təliminin keçirilməsində məqsəd SDU-nun layihə heyətinin yeni layihələrin yazılması təşəbbüsünün reallaşdırılmasıdır.
Sonra Beynəlxalq təlim və Layihələr Mərkəzinin təsisçisi, layihələr şöbəsinin direktoru Zəfər Həsənov təqdimatla çıxış edərək seminar iştirakçılarına ERASMUS+KA2 layihələrinin yazılması təlimatları, büdcənin işlənməsi proseduru, əldə ediləcək nəticələr, qarşılaşacaqları çətinliklərin aradan qaldırılması yolları haqqında ətraflı məlumat verdi. Təlimçi Zəfər Həsənov internet vasitəsilə ERASMUS+KA2 layihələrinə necə müraciət olunmasını da əyani olaraq nümayiş etdirdi.

On February 9, the seminar was held at the University on writing projects of ERASMUS+KA2 and the procedures for applying them.
The staff which will participate in the writing of ERASMUS+KA2 projects and the personnel of International Cooperation Office participated in the seminar.
Associate professor Qafar Atayev, vice-rector for Correspondence, distant and extra education opened the event and spoke about the significance of the ERASMUS+KA2 projects. He notified that, being one of the partners of international projects like TEMPUS, ERASMUS+KA2,Sumgayit State University has been actively participating in them for many years. Dozens of projects were concluded, some of them are being continued. The object of the training is to realize the initiative of project staff of SSU for writing new projects.
Zafar Hasanov, the founder of International Projects Centre and director of department of projects delivered a presentation in the seminar. He gave wide information about writing instructions of ERASMUS+KA2 projects, procedure of budget development, results to be achieved and the ways to overcome difficulties which one could come across. Instructor Zafar Hasanov visually demonstrated how to apply to ERASMUS+KA1 projects via the internet.