Əsas səhifə | Xəbərlər | Erasmus+LPEB layihəsinin növbəti təlimi
Universitetimizin bir qrup nümayəndə heyəti, Tədrisin təşkili və təlim texnologiyaları üzrə prorektor dosent Natiq Talıbov, Qiyabi, distant və əlavə təhsil üzrə prorektor dosent Qafar Atayev, Beynəlxalq əməkdaşlıq şöbəsinin müdiri Samirə Məmmədova, Elektromexanika kafedrasının müdiri dosent Turqay Hüseynov, Elmi hissənin müdiri dosent Samir Orucov, İnformasiya Texnologiyalar Mərkəzinin mühəndis sistem texniki Anar Dünyamalıyev fevralın 19-dan 23-dək  Azərbaycan Texniki Universitetində keçirilən “Rusiya Federasiyası, Çin və Azərbaycanda binaların enerji, ekoloji səmərəliliyi üzrə açıq və distant təhsil formatında peşə bakalavrı” ERASMUS+LPEB layihəsinin beynəlxalq pilot qrupunun 3-cü seminarında iştirak etdilər.Seminarda həmçinin İtaliyanın ölkəmizdəki səfiri Auqusto Massarini və layihədə iştirak edən 8 ölkədən- Fransadan-3, İtaliyadan-3, Almaniyadan-1, İspaniyadan-1, Bolqarıstandan-1, Rusiya Federasiyasından-13, Çin Xalq Respublikasından-3, Azərbaycandan-5, universitet və təşkilat təmsil olundu.
Tədbirdə seminarın proqramının təqdimatı keçirildi. 2017-2018-ci tədris ilində pilot ixtisaslar üzrə tələbə qəbulunun nəticələri və 2018-2019-cu il üçün qəbul planı, fasiləsiz təhsil sisteminin modullarının və təhsil alan istehsalat nümayəndələrinin təqdimatı, layihənin WEB saytın təqdimatı(FR, RU və CN dillərində), binaların enerji səmərəliliyi üzrə Sahibkarlıq modulu, reallaşdırılmış və reallaşdırılacaq emalatxanaların təqdimatı, pilot ixtisaslar üzrə hər bir universitetdə istifadə edilən kiber məkan, tədris planı və istifadə olunan resursların təqdimatı, ikili diplom müqavilələrinin və təklif olunan mobillik layihələrinin təqdimatı, xronoqramın təqdimatı və dəqiqləşdirilməsi, tərəfdaş universitetlər arasında qarşılıqlı fəaliyyətin planlaşdırılması, regional pilot qruplarının və koordinasiya missiyalarının planlaşdırılması ilə əlaqədar mövzular müzakirə olundu.

From February 19 to 23 representatives of our university, vice-rector for Teaching organization and training technologies docent Natig Talibov, head of International cooperation office Samira Mammadova, head of electromechanics department docent Turgay Huseynov, head of Scientific section Samir Orujov, systems engineer technician of Information Technologies Center Anar Dunyamaliyev attended the third seminar of international pilot group of ERASMUS+LPEB project “Bachelor specialty in open and distance education format for energy, ecological effectiveness of buildings in Russian Federation, China and Azerbaijan” which was held in Azerbaijan Technical University. Also, ambassador of Italy to our country Augusto Massari, participant universities and organizations from 8 countries were represented at the seminar: France-3, Italy-3, Germany-1, Spain-1, Bolgaria-1, Russian Federation-13, People’s Republic of China-3, Azerbaijan-5.
Presentation of the seminar program was held in the event. Several topics related to issues below were discussed: results of student admission for pilot specialties in 2017-2018 academic year and admission plan for 2018-2019, presentation of continuous education system modules and production representatives who are studying, presentation of project website (in FR, RU and CN languages), entrepreneur module for energy effectiveness of buildings, presentation of workshops which realized and will be realized, cyber space used in every university for pilot specialties, presentation of used resources and education, presentation of double diploma contracts and suggested mobility projects, presentation and clarification of chronogram, planning mutual activities among partner universities, planning regional pilot groups and coordination missions.