Əsas səhifə | Xəbərlər | Nümayəndə heyətimiz Vyana Tətbiqi Elmlər Universitetinin sertifikatı ilə təltif olundular
Yerləşdirilmə tarixi : 14 Mart 2018 15:08
Nümayəndə heyətimiz Vyana Tətbiqi Elmlər Universitetinin sertifikatı ilə təltif olundular
Martın 5-dən 9-dək Avstriyanın Vyana Tətbiqi Elmlər Universitetində “Azərbaycan universitetlərində Tədris və təlimdə mükəmməlliyin təşviqi ERASMUS+PETRA” layihəsi çərçivəsində təlim-seminarlar keçirildi. Azərbaycandan Təhsil Nazirliyi və 8 universitet, Avropadan 5 universitet iştirak edirdi: Sumqayıt Dövlət Universiteti, Azərbaycan Dillər Universiteti, Xəzər Universiteti, Azərbaycan Universiteti, Naxçıvan Dövlət Universiteti, Gəncə Dövlət Universiteti, Azərbaycan Dövlət Pedaqoji Universiteti, Bakı Slavyan Universiteti, Debrecen Universiteti, Qazi Universiteti, Valensiya Universiteti, Jivaskilya Universiteti.
Tədqiqat bacarıqları və qabiliyyətləri mövzusunda keçirilən təlimlərdə Sumqayıt Dövlət Universitetinin Proseslərin avtomatlaşdırılması kafedrasının müdiri professor Cavanşir Məmmədov,  Maliyyə və mühasibat uçotu kafedrasının müdiri dosent Loğman Abdullayev və Beynəlxalq əməkdaşlıq şöbəsinin müdiri Samirə Məmmədova iştirak etdilər.
Tədbiri Vyana Tətbiqi Elmlər Universitetinin rektoru professor  Andreas Breinbauer açaraq tədbir iştirakçılarını salamladı, onlara gərgin iş həftəsində uğurlar arzuladı. Tədbirdə Azərbaycan və Avstriyada tədqiqat və inkişaf, Avropa Birliyinin Horizon 2020 Proqramında iştirak, Vyana Tətbiqi Elmlər Universitetində Tədqiqat və İnkişaf, Azərbaycanda doktorantura təhsili, ERASMUS+NİZAMİ layihəsi mövzularında təqdimat keçirildi. “Tədqiqat zamanı məlumatların, ədəbiyyatların toplanması, qiymətləndirmə və akademik yazı prosesində tələbələrə dəstək olmaq üçün hazırlanmış magistr və doktorluq dissertasiyaları”, “Tələbələrin Tələbə Elmi Cəmiyyətinə cəlb edilməsi”, “Azərbaycan universitetlərində tədqiqat bacarıqlarının daha da inkişaf etdirilməsi üçün zəruri tədbirlərin həyata keçirilməsi” mövzularında müzakirələr aparıldı və təkliflər irəli sürüldü. Tədbirin 2–ci günü isə beynəlxalq əməkdaşlıq sahəsinə həsr olundu. Beynəlxalq konfransların, seminarların təşkili, müqavilə, memorandumların imzalanması, beynəlxalq təşkilatlarla əməkdaşlıq və s. bu istiqamətdə mövzular üzrə çıxışlar oldu.
Sonda SDU-nun və digər iştirak edən ali təhsil müəssisələrinin nümayəndələri Vyana Tətbiqi Elmlər Universitetinin sertifikatı ilə təltif olundular.

Home | News | Our Delegation Was Awarded with Certificate by Vienna University of Applied Sciences
From March 5 to 9 training seminars on “Promoting excellence in teaching and learning in Azerbaijani universities” were held in Vienna University of Applied Sciences in Austria in the framework of ERASMUS+PETRA project. Ministry of Education and 8 universities from Azerbaijan, also 5 universities from Europe participated in the seminars: Sumgayit State University, Azerbaijan University of Languages, Khazar University, Azerbaijan University, Nakhchivan State University, Ganja State University, Azerbaijan State Pedagogical University, Baku Slavic University, University of Debrecen, Gazi University, University of Valencia, University of Jyvaskyla.
Head of the department of Process automation Professor Javanshir Mammadov, head of the department Finance and accounting docent Loghman Abdullayev, head of International Cooperation Office Samira Mammadova participated in trainings on research skills and abilities.
Rector of Vienna University of Applied Sciences Professor Andreas Breinbauer opened the event, greeted the participants and wished them success in a week of hard work. In the event presentations were delivered on following topics: research and development in Azerbaijan and Austria, participation in Horizon 2020 Program of European Union, doctorate education in Azerbaijan and ERASMUS+NIZAMI project. Discussions were held and proposals were introduced on collecting information and literature during a research, evaluation and master and doctorate dissertations prepared for support of students in academic writing process and involvement of students in Student Scientific Society, improvement of research skills in Azerbaijani universities. The second day of the event was dedicated to international cooperation. Speeches were delivered on organization of international conferences and seminars, signing contracts and memorandums, cooperation with international organizations, etc.
In the end, representatives of SSU and other participants of higher educational institutions were awarded with certificates by Vienna University of Applied Sciences.