Əsas səhifə | Xəbərlər | Prezident seçkilərinin ilkin nəticələri açıqlandı
Bu gün keçirilən prezident seçkilərində 125 seçki dairəsi üzrə 5 min 641 seçki məntəqəsindən 5 min 201  seçki məntəqəsi, yəni seçki məntəqələrinin 92,2 faizi hesabat verdi.Mərkəzi Seçki Komissiyasının (MSK) sədri Məzahir Pənahov bunu bu gün keçirilən mətbuat konfransında bildirdi. MSK sədri dedi ki, 3 milyon 959  min 553 bülletendən 3 milyon 723 min 278 bülleten sayıldı.Beləliklə, emal olunmuş bülletenlərə əsasən İlham Əliyev 86 faiz, Qüdrət Həsənquliyev 3,04  faiz, Sərdar Cəlaloğlu 3,02 faiz, Zahid Oruc 3,11 faiz, Hafiz Hacıyev 1,51 faiz, Araz Əlizadə 1,39  faiz, Fərəc Quliyev 1,18  faiz və Razi Nurullayev 0, 75 faiz səs topladı.
Qeyd edək ki, prezident seçkilərində seçici siyahılarında olan 5 milyon 314 min 365 seçicidən 3 milyon 959  min 553 nəfəri səs verdi, seçici fəallığı 74,51 faiz oldu.

Home | News | INITIAL RESULTS OF PRESIDENTIAL ELECTION ARE ANNOUNCED
92 percent of polling stations – 5201 polling stations on 125 polling places reported the results in presidential election which was held on April 11. Chairman of Azerbaijan’s Central Election Commission (CEC) Mazahir Panahov noted it in press conference held on that day. He notified that, 3723278 bulletins were counted and the results were: Ilham Aliyev-86 percent, Qudrat Hasanguliyev – 3.04 percent, Sardar Jalaloglu – 3.02 percent, Zahid Oruj- 3.11 percent, Hafiz Hajiyev – 1.51 percent, Araz Alizade – 1.39 percent, Faraj Quliyev – 1.18 percent and Razi Nurullayev – 0.75 percent.
It should be noted that, 3959553 voters out of 5314365 voted in presidential election; voter turnout was 74.51 percent.