Əsas səhifə | Xəbərlər | 2018-ci il aprelin 11-də Azərbaycanda keçirilən seçkilərdə cənab İlham Əliyevin prezident vəzifəsinə yenidən seçilməsi münasibətilə Sumqayıt Dövlət Universitetinin rektoru professor Elxan Hüseynov təbrik teleqramı ünvanladı
Yerləşdirilmə tarixi : 12 Aprel 2018 16:55
2018-ci il aprelin 11-də Azərbaycanda keçirilən seçkilərdə cənab İlham Əliyevin prezident vəzifəsinə yenidən seçilməsi münasibətilə Sumqayıt Dövlət Universitetinin rektoru professor Elxan Hüseynov təbrik teleqramı ünvanladı
AZƏRBAYCAN  RESPUBLİKASININ  PREZİDENTİ
ZATİ-ALİLƏRİ  İLHAM  ƏLİYEVƏ
Möhtərəm cənab Prezident! 2018-ci il aprelin 11-də keçirilmiş Azərbaycan Respublikası Prezidentinin seçkilərində qazandığınız inamlı qələbə münasibətilə
Sizi  Sumqayıt Dövlət Universitetinin professor-müəllim heyəti və tələbələri adından
təbrik  edirik! Qədirbilən xalqımız müdrik liderinə səs verdi!
Zati-Aliləri! Siz Azərbaycan xalqının ümummilli lideri Heydər Əliyevin ideyalarını  əzmlə həyata keçirərək Azərbaycan dövlətçiliyinin möhkəmlənməsini uğurla davam etdirirsiniz. Azərbaycan Respublikası ictimai həyatın bütün sahələrində mühüm uğurlar qazanır, beynəlxalq aləmdə nüfuzunun artırılması yolu ilə qətiyyətlə irəliləyir. Bu uğurlar Sizin adınızla, Sizin rəhbərliyinizlə həyata keçirilən ardıcıl daxili və xarici siyasətlə bilavasitə bağlıdır. Siz ölkəmizin firavanlığı və çiçəklənməsi, dünya siyasi arenasında nüfuzunun və təsirinin möhkəmlənməsi üçün misilsiz işlər görürsünüz. Azərbaycan Respublikasının daha da inkişaf etməsinə yönəlmiş fədakar əməyiniz Sizə haqlı olaraq həm doğma ölkəmizdə, həm də onun hüdudlarından çox-çox uzaqlarda dərin hörmət qazandırmışdır.
Ölkəmizdə elm və təhsil sahələri də davamlı inkişaf mərhələsindədir. Azərbay¬can təhsili son illər ərzində aparılan məqsədyönlü islahatlar, həyata keçirilən layihələr nəticəsində beynəlxalq təhsil məkanına uğurla inteqrasiya edir, Sizin tövsiyə etdiyiniz kimi, xalqımızın neft kapitalı tədricən insan kapitalına çevrilir.
Möhtərəm cənab Prezident! Böyük məsuliyyət və qürur hissi ilə bildiririk ki, Sumqayıt Dövlət Universiteti də inkişaf və yüksəliş yollarında inamla addımlayır. Sizi əmin edirik ki, universitetin hər bir üzvü Sizin əzmlə həyata keçirdiyiniz daxili və xarici siyasəti var gücü ilə dəstəkləyir və ətrafınızda daha sıx birləşir.
Zati-Aliləri! Azərbaycan Respublikası Prezidentinin seçkilərində qazandığınız növbəti inamlı qələbə münasibətilə Sizi bir daha təbrik edir, Sizə uzun ömür, möhkəm cansağlığı, firavanlıq, səadət, tükənməz yaradıcılıq enerjisi, Azərbaycan  xalqının rifahı naminə çoxşaxəli ali dövlət fəaliyyətinizdə yeni uğurlar diləyirik. Əminik ki, Sizin məqsədyönlü və çoxşaxəli fəaliyyə¬tiniz bundan sonra da Azərbaycan Respublikasının firavanlığına, onun beynəlxalq aləmdə nüfuzunun möhkəmlənməsinə və Azərbaycan xalqının rifahının yüksəlməsinə xidmət edəcəkdir.

RECTOR OF SUMGAYIT STATE UNIVERSITY PROFESSOR ELKHAN HUSEYNOV ADDRESSED CONGRATULATORY TELEGRAM TO ILHAM ALIYEV FOR HIS REELECTION IN PRESIDENTIAL ELECTION HELD ON APRIL 11, 2018.
PRESIDENT OF AZERBAIJAN REPUBLIC
HIS EXCELLENCY ILHAM ALIYEV
Please accept my sincere congratulations on behalf of professor-teaching staff and students of Sumgayit State University on the occasion of your victory in the elections of the President of Azerbaijan Republic which was held on April 11, 2018! Our grateful people voted for wise leader!
Excellency! You successfully keep on strengthening Azerbaijani statehood by realizing the ideas of Heydar Aliyev, Great leader of Azerbaijani people. Azerbaijan Republic gains substantial achievements in all fields of public life and develops by raising its reputation in international community. These achievements are connected with You and consecutive internal and external policy conducted under your administration. You run successful projects for prosperity of our country and for reinforcing its reputation and impact in global political arena. Your policy directed to the growth of the Republic of Azerbaijan has brought you deep respect not only in our country, but also abroad.
Science and education are always in the phase of continuous development. Azerbaijani education successfully integrates to international education arena in result of reforms and realized projects in recent years. As You recommended, oil capital gradually turns to human capital.
Dear Mr. President! We are proud to notify that Sumgayit State University is developing day by day. We assure You that every member of the university supports your internal and foreign policy.
Your excellency! We once again congratulate You on the occasion of your victory in the elections of the President of Azerbaijan Republic and wish you strong health, happiness and great success in the responsible position of the head of state to ensure the well-being and prosperity of the people of Azerbaijan. We are confident that during the new period of your presidency your policy will serve to the prosperity of the Republic of Azerbaijan, strengthen its reputation in global arena and raise welfare of the people.