Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-nun ENACTUS komandası III yerə layiq gorüldü
Aprelin 19 - da Azərbaycan Diplomatik Akademiyasında “Azərbaycan Gəncliyi 2017-2021-ci illərdə ” Dövlət Proqramı çərçivəsində  ali təhsil müəssisələri arasında “Tələbələr Azad Sahibkarlıq fəaliyyətində”  (Enactus) proqramı üzrə respublika müsabiqəsi keçirildi. SDU-nun ENACTUS komandası 12 universitet arasında final mərhələsinə yüksələrək, "Healthy sheep and happy people" adlı  layihə ilə III yerə layiq gorüldü.
Qeyd edək ki, proqramın əsas məqsədi tələbələr arasında sahibkarlıq fəaliyyətini inkişaf etdirməkdən və gələcəyin sahibkarlarını yetişdirməkdən ibarətdir.

On April 19, Republican competition was held on “Students in Free Entrepreneurial Activity” Enactus program among higher educational institutions in the framework of State Program “Azerbaijani Youth in 2017-2021” at Azerbaijan Diplomatic Academy. ENACTUS team of SSU was awarded III place in final stage among 12 universities with the project “Healthy sheep and happy people”.
It should be noted that, the main purpose of the Program is to promote entrepreneurial activity among students and to train future businessmen.