Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-da “III Tələbələrarası məntiq olimpiadası” keçirildi
Aprelin 28-də Sumqayıt Dövlət Universitetində Azərbaycan Tələbə Gənclər Təşkilatları İttifaqının,  Xəzər Universiteti,  Kainat Tədris Mərkəzinin, “Veysəloğlu” şirkətlər qrupunun birgə təşkilatçılığı ilə Azərbaycan Xalq Cümhuriyyətinin yaranmasının 100 illiyinə həsr olunmuş “III Tələbələrarası məntiq olimpiadası” keçirildi.
Olimpiadanın keçirilməsində məqsəd tələbə-gənclərin ümumi biliklərinin artmasına təkan vermək, istedadlı, xüsusilə məntiqi təfəkkürü daha yaxşı inkişaf etmiş tələbələri aşkara çıxarmaq və elmə maraqlarını artırmaqdır. Qeyd edək ki, olimpiadada universitetimizdən 70-dən çox tələbə öz biliklərini sınadılar. İki saat ərzində 50 test sualını cavablandırdılar. İlk turda uğur əldə edən tələbələr olimpiadanın final mərhələsinə vəsiqə qazanacaqlar. İkinci mərhələ mayın 13-də keçiriləcək.

Home | News | “III LOGIC OLYMPIAD OF STUDENTS” WAS HELD AT SSU
On April 28, “III Logic Olympiad of students” was held at Sumgayit State University dedicated to 100th anniversary of establishment of Azerbaijan Democratic Republic. It was jointly organized by Azerbaijan Student Youth Organizations’ Union, Khazar University, Kainat Teaching Centre and “Veysaloglu” group of companies.
The object of holding the Olympiad is to stimulate the improvement of general knowledge of youth, to reveal the talented students with logical thinking and to increase their interest to science. More than 70 students of our University examined their knowledge at this Olympiad. They answered 50 questions within 2 hours. The students succeeding in first round will win the license to final stage. Second round will be held on May 13.