Əsas səhifə | Xəbərlər | Sumqayıt Dövlət Universitetinin rektoru professor Elxan Hüseynov Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevə təşəkkür teleqramı ünvanladı
Yerləşdirilmə tarixi : 12 May 2018 14:52
Sumqayıt Dövlət Universitetinin rektoru professor Elxan Hüseynov Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevə təşəkkür teleqramı ünvanladı
Möhtərəm cənab Prezident!
Anadan olmasının 95-ci ildönümünü Ümumxalq El Bayramı kimi yenicə qeyd etdiyimiz Ulu öndər Heydər Əliyevin siyasi kursunun layiqli davamçısı kimi Sizin apardığınız uğurlu daxili və xarici siyasət nəticəsində gündən-günə çiçəklənən respublikamız regionda lider dövlətə çevrilmiş, dünya dövlətləri arasında öz layiqli yerini tutmuşdur.
Bugün öz dövlətçilik tarixinin dinamik inkişaf mərhələsini yaşayan ölkəmiz ictimai həyatın hər bir sahəsində olduğu kimi, elm və təhsil  sahələrində də yeni-yeni uğurlara imza atır.
Zati-Aliləri!
Azərbaycan Respublikasında təhsil sahəsində uzunmüddətli səmərəli fəaliyyətinə görə ömrünün 65 ilindən artıq dövrünü əhatə edən elmi-pedaqoji fəaliyyətini Sumqayıt şəhəri ilə, son 56 ilini Sumqayıt Dövlət Universiteti ilə bağlamış professor Həsən Şiralı oğlu Sadıqova Azərbaycan Respublikası Prezidentinin fərdi təqaüdünün verilməsi haqqında 11 May 2018-ci il tarixli Sərəncamınız   Universitetin professor-müəllim heyəti və  bütün kollektivi tərəfindən böyük sevinc hissi ilə qarşılanmışdır.
Bu ali təltif təkcə professor Həsən Sadıqovun əməyinə deyil, bütövlükdə Sumqayıt Dövlət Universiteti kollektivinin fəaliyyətinə verilmiş yüksək qiymətdir.

RECTOR OF SUMGAYIT STATE UNIVERSITY PROFESSOR ELKHAN HUSEYNOV ADRESSED TELEGRAM OF GRATITUDE TO PRESIDENT OF THE REPUBLIC OF AZERBAIJAN ILHAM ALIYEV
Your Excellency Mr. President!
Our Republic has turned to be one of the leading countries of the region and has occupied its worthy place among other states in the result of Your successful domestic and foreign policy as a decent successor of political course of Great leader HeydarAliyev whose we celebrated 95th anniversary like a national holiday.
Nowadays our country is in the dynamic development stage of its statehood history and new achievements have been gained in all fields, as well as in science and education.
Your Excellency!
Your order dated May 11, 2018 on granting personal pension of President of the Republic of Azerbaijan to Professor Hasan Shirali oglu Sadiqov who dedicated 65 years of his scientific-pedagogical activity to Sumgayit city and the last 56 years to Sumgayit State University, was welcomed with elation by professor-teaching staff and collective of our University.
This supreme award is appraisal of not only the activity of Hasan Sadiqov, but that of the collective of Sumgayit State University.