Əsas səhifə | Xəbərlər | Uşaqlar bizim gələcəyimizdir, gələcəyimizə sahib çıxaq
Tarix boyu hər bir dövlət gələcəyi olan uşaqların qayğısına qalmağı, onların fiziki və mənəvi cəhətdən böyüməsini təmin etməyi özünün ən ümdə vəzifələrindən biri hesab etmişdir. Azərbaycan dövləti də bu mühüm məsələyə qayğı ilə yanaşaraq uşaqları sevgi ilə əhatə edir. Bu doğma hislərin, fikirlərin təsiri ilə universitetimizin Kimya və biologiya fakültəsinin müəllim və tələbələri mayın 19-da Abşeron rayonunun Saray qəsəbəsindəki 7 saylı fiziki və əqli qüsurlu uşaqlar üçün internat evində oldular.
Universitetin Neft kimyası və kimya mühəndisi kafedrasının dosenti Kifayət Mütəllimova, Ekologiya kafedrasının dosenti Nərgiz Aşurova çıxış edərək qayğıya ehtiyacı olan körpələri yada salmaq, onları sevindirməyi özlərinə borc bildiklərini vurğuladılar. Uşaqların yüksək qayğı ilə əhatə olunması, onların əlverişli mənəvi və sosial mühitdə böyüməsi üçün zəruri şəraitin yaradılması, hərtərəfli şəxsiyyət və layiqli vətəndaş kimi formalaşması dövlətin daim diqqətində olan  bir vəzifədir. Prezident cənab İlham Əliyev və Birinci vitse-prezident, Heydər Əliyev Fondunun prezidenti Mehriban xanım Əliyeva uşaqların problemlərinə böyük diqqətlə yanaşır və onların firavan gələcəkləri üçün hər cür şərait yaradır.
Tələbələrin gətirdikləri sovqatlar uşaqların sevinclərini daha da artırdı. Uşaqlar da öz məharətlərini, bilik və bacarıqlarını nümayiş etdirərək vətənpərvərlik ruhunda şeirlər səsləndirdilər.

It is every state’s important task to take care of children and ensure their physical and moral growth. Azerbaijan also takes the issue seriously. On May 19, teachers and students of biology faculty of the university visited a boarding school №7 for children with physical and mental disabilities in Saray settlement Absheron region.
Docent of Petrochemistry and chemical engineering department Kifayat Mutallimova and docent of ecology department Nargiz Ashurova delivered speeches emphasizing that it is their duty to remember and make them happy. “It is the state’s mission to cover the children with care, create necessary moral and social environment for their growth, bring up them as a comprehensive personality and decent citizen. President of Heydar Aliyev Fund Mehriban Aliyeva pays special attention to child problems and care.”
Presents brought by the students pleased the children. They demonstrated their skills and abilities, recited poems.