Yaz semestrinin imtahan sessiyası öz işinə başladı
Azərbaycan Respublikasının Təhsil naziri cənab Ceyhun Bayramov ali və orta ixtisas təhsili müəssisələrində 2017-2018-ci tədris ilinin yaz semestrinin imtahan sessiyasını mövcud qaydalara uyğun təşkil etmək, tələbələrin biliyinin qiymətləndirilməsində şəffaflığı və obyektivliyi təmin etmək məqsədi ilə əmr imzalamışdır. Sumqayıt Dövlət Universitetində bu əmrin icrası ilə bağlı imtahalarda obyektivliyin və şəffaflığın təmin olunması istiqamətində hazırlıq işləri yüksək səviyyədə aparılmışdır. İyunun 4-də universitetin rektoru professor Elxan Hüseynov, prorektorlar, Tədris hissəsinin müdiri və dekanlar ayrı-ayrı fakültə üzrə imtahanların gedişini izlədilər. Rektor tələbələrin imtahanların gedişinə münasibəti ilə maraqlandı və  normativ sənədlərə baxış keçirdi.  Universitetdə tələbələrin tədrisi üçün geniş imkanların yaradıldığını qeyd etdi və bildirdi ki, sessiya zamanı şəffaflığın təmin olunması, yaranmış neqativ halların aradan qaldırılması üçün İctimai Nəzarət və Məsləhət Şurası yaradılıb, həmçinin Qərargah və Apelyasiya Komissiyası fəaliyyət göstərir. Bu məqsədlə universitetin bütün tədris binalarında müraciət və təkliflər qutuları asılıb. Hər hansı bir problemlə qarşılaşan tələbə müraciət edə bilər.
İmtahan zamanı tələbələr yaradılan şəraitdən və imtahanların gedişindən razı qaldıqlarını bildirdilər.
Qeyd edək ki, SDU-nun rektoru mütəmadi olaraq imtahan prosesini müşahidə edir, imtahanların çevik, şəffaf və obyektiv keçirilməsi üçün öz tapşırıq və tövsiyələrini verir.

Yerləşdirilmə tarixi : 04 June 2018 15:49
Minister of Education of the Republic of Azerbaijan Jeyhun Bayramov signed an order for organizing exam session of spring semester of 2017/2018 academic year according to existing rules in educational institutions and for providing transparency and objectivity in estimation of students’ knowledge. Preparation works are conducted for ensuring objectivity and transparency in exams due to the execution of the order in Sumgayit State University. On June 4, rector of University Professor Elkhan Huseynov, vice-rectors, head of Teaching office and deans observed exam process on faculties. Rector cared about attitude of students toward exam process and reviewed normative documents. He noted that Public Control and Advisory Board was instituted for securing transparency in the period of session and eliminating negative cases, as well as Headquarter and Appellation Committee are functioning. For this purpose the application and suggestion boxes are placed in all teaching buildings of the University. Every student can apply.
The students expressed their satisfaction for created circumstances in the exam process.
It should be noted that rector of SSU regularly observes exam process and assigns the tasks and recommendations for transparent examinations.