Əsas səhifə | Xəbərlər | ERASMUS+EQAC layihəsi çərçivəsində məlumat günü keçirildi
İyunun 6-da Sumqayıt Dövlət Universitetində  “Azərbaycan Universitetlərində Keyfiyyətə Təminat Mərkəzlərinin Yaradılması və İnkişaf Etdirilməsi (EQAC)” layihəsi çərçivəsində məlumat günü keçirildi.
Qeyd edək ki, layihədə Avropadan 5, Azərbaycandan 11 universitet tərəfdaş qismində iştirak edirlər. SDU üzrə layihənin koordinatoru Humanitar məsələlər üzrə prorektor dosent Ramiz Hüseynovdur.
Tədbirdə Bakı Biznes Universitetinin Beynəlxalq əlaqələr üzrə  prorerktoru iqtisad üzrə fəlsəfə doktoru Eşqin Bayramov, layihələr şöbəsinin mudiriGülşən Bayramova, Beynəlxalq əlaqələr şöbəsinin müdiriZamiq Əhmədov, Keyfiyyətə Təminat və Nəzarət Mərkəzinin müdiriTürkanə Allahverdiyeva, SDU-nun müəllimləri, tyutorları, struktur rəhbərləri və əməkdaşları iştirak etdilər.
Tədbiri Beynəlxalq əməkdaşlıq şöbəsinin müdiri Samirə Məmmədova  açaraq layihə haqqında məlumat verdi və qonaqlara təşəkkürünü bildirərək çıxış üçün sözü layihə meneceri Gülşən Bayramovaya verdi.
Gülşən Bayramova layihə haqqında geniş təqdimatla çıxış edərək layihənin Azərbaycan universitetləri üçün əhəmiyyətindən danışdı. Bildirdi ki, Azərbaycan ali təhsil müəssisələrində keyfiyyətin təminatı mərkəzlərinin yaradılması, iş prinsiplərinin beynəlxalq standartlara uyğunlaşdırılmasından ibarət olan layihə çərçivəsində həyata keçiriləcək təlimlər, yerli və xarici  mütəxəssislər  tərəfindən keçiriləcək təlimlər, onların təşkili məsələləri, ən əsası isə sonda universitetlərdə keyfiyyətin daha mükəmməl idarəetmə sisteminin qurulması məqsədilə onlayn platforma yaradılacaqdır.

On June 6, info session was held in framework of project “Establishment and Development of Quality Assurance Centers in Azerbaijani Universities” (EQAC) at Sumgayit State University.
5 universities from Europe, 11 universities from Azerbaijan took part in the project as a partner. Project coordinator by SSU is vice-rector on Humanitarian Issues docent Ramiz Huseynov.
Vice-rector on International Relations of Baki Business University, PhD in economy Eshgin Bayramov, head of Department of projects GulshanBayramova, head of International Relations Office Zamig Ahmadov, chairwoman of Quality Assurance and Control Centre Turkana Allahverdiyeva, lecturers of SSU, tutors and structure chiefs attended the event.
Head of International Cooperation Office Samira Mammadova commenced the event, gave information about the project and expressed her gratitude to the guests.
Afterwards, project manager GulshanBayramova delivered presentation on the project and widely spoke about the significance of it for Azerbaijani universities. She notified that institution of Quality assurance canters in higher educational institutions of Azerbaijan, trainings which will be held in framework of the project by domestic and foreign specialists, their organization issues and online platform will be the basis of establishing perfect quality management system at the universities.