ERASMUS+ PETRA layihəsi çərçivəsində növbəti təlim
İyunun 11-də Sumqayıt Dövlət Universitetində PETRA layihəsi çərçivəsində “Tədqiqat bacarığının inkişaf etdirilməsi” mövzusunda növbəti təlim keçirildi. Təlimdə Tədrisin təşkili və təlim texnologiyaları üzrə prorektoru, PETRA layihəsinin SDU üzrə meneceri dosent Natiq Talıbov, Beynəlxalq əməkdaşlıq şöbəsinin müdiri Samirə Məmmədova, şöbə əməkdaşları, doktorant və dissertantlar iştirak etdilər.
Tədrisin təşkili və təlim texnologiyaları üzrə prorektor dosent Natiq Talıbov tədbiri giriş sözü ilə açaraq PETRA layihəsi çərçivəsində görülən işlər, işçi qrupun üzvlərinin Finlandiyanın Yuvaskule Universitetində qazandıqları təcrübə və bilikləri iştirakçılarla paylaşdı, layihədə keçirilməsi nəzərdə tutulan  təlimlər haqqında məlumat verdi.
Təlimçi İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin maliyyə və mühasibat uçotu kafedrasının müdiri dosent Loğman Abdullayev “Tədqiqat imkanları” mövzusunda təqdimatla çıxış edərək tədqiqat sahəsində qəbul edilən qanunlar, tədqiqatın aparılmasının ilkin mərhələləri, bu sahədə qarşıya çıxan problemlər, tədqiqat metodları haqqında  ətraflı məlumat verdi.

Home | News | THE NEXT TRAINING IN THE FRAMEWORK OF ERASMUS+PETRA PROJECT
On June 11, the next training was held at Sumgayit State University on “Development of research skills” in the framework of PETRA. Vice-rector for Teaching Organization and Training Technologies, manager of PETRA project for SSU docent Natig Talibov, head of International Cooperation Office Samira Mammadova, office co-workers and PhD students attended the training.
Opening the event Natig Talibov gave information about work done in the framework of PETRA project, shared experience and knowledge gained in University of Jyväskylä in Finland and trainings to be held within the project.
Trainer – head of finance and accounting department of economics and management faculty docent Loghman Abdullayev delivering a report on “Research opportunities” gave broad information about laws adopted in the field of research, initial stages in conduct of a research, arising problems and research methods.