Nümayəndələrimiz ERASMUS+PETRA layihəsi çərçivəsində Valensiya Politexnik Universitetində oldular
İyunun 19-dan 22-dək ERASMUS+PETRA layihəsi çərçivəsində Valensiya Politexnik Universitetində keçirilən təlimlərdə universitetimizi İqtisadi məsələlər üzrə prorektoru Naib Hacıyev, Proseslərin avtomatlaşdırılması kafedrasının müdiri professor Cavanşir Məmmədov, Maliyyə və mühasibat uçotu kafedrasının müdiri dosent Loğman Abdullayev və Beynəlxalq əməkdaşlıq şöbəsinin müdiri Samirə Məmmədova təmsil etdilər. Əməkdaşlarımız «Akkreditasiya Horizon–2020», «ERASMUS+KA1, KA2, ERASMUS MUNDUS proqramları”, «Valensiya Politexnik Universitetinin texnoparkı», “Elektron təhsil sistemi” adlı mövzularda keçirilən təlimlərdə iştirak etdilər.
Tədbirin birinci və ikinci günü menecerlərin görüşü keçirildi. Hər universitetdən bir nəfər menecer yaxud meneceri təmsil edən bir nümayəndə həmin görüşdə iştirak etdi. Görüşdə xarici tərəfdaşlardan Debrecen, Qazi, Vyana və Finlandiya universitetlərinin də menecerləri iştirak etdilər. Tədbirin 3-cu günü layihə menecerlərinin üzbəüz görüşü oldu və hər universitet ilə təkbətək görüş keçirildi. Məqsəd il ərzində göndərilən sənədlərin auditi və verilən tapşırıqların monitorinqi idi. Tədbirin 4-cü günü Valensiya Politexnik Universitetinin Multi-media Mərkəzində görüş keçiridi. Distant təhsildə vacib amil olan səsyazma studiyası ilə tanışlıq oldu. Hər universitetdən bir nəfərə həmin studiyаda 3-10 dəqiqəlik mühazirə və yaxud hər hansı bir təqdimat etmək şansı verildi. Beynəlxalq Əməkdaşlıq şöbəsinin müdiri Samirə Məmmədova “Sumqayıt Dövlət Universitetinin beynəlxalq əlaqələri” mövzusunda slaydlaçıxış etdi. Çıxış zamanı SDU-nun saytı nümayiş etdirildi. Əməkdaşlarımız tədbirin 5-ci günü “Ali təhsildə nailiyyətlər” adlı IV Beynəlxalq konfransa qatıldılar. Konfransda professor Cavanşir Məmmədov təqdimatla çıxış etdi və sertifikata layiq görüldü. Konfrans bölmələr üzrə davam etdirildi.

Home | News | OUR REPRESENTATIVES WERE IN POLYTECHNIC UNIVERSITY OF VALENCIA IN THE FRAMEWORK OF ERASMUS+PETRA PROJECT
Yerləşdirilmə tarixi : 27 June 2018 12:15
OUR REPRESENTATIVES WERE IN POLYTECHNIC UNIVERSITY OF VALENCIA IN THE FRAMEWORK OF ERASMUS+PETRA PROJECT
From June 19 to 22,  the trainings held in the framework of ERASMUS+PETRA project in Polytechnic University of Valencia our university was represented by vice-rector for Economic issues Naib Hajiyev, head of the department of Process automation Professor Javanshir Mammadov, head of the department of Finance and accounting Loghman Abdullayev and head of International cooperation office Samira Mammadova. Our colleagues participated in the trainings held on Accreditation Horizon 2020, ERASMUS+KA1, KA2, ERASMUS MUNDUS programs, Techno Park of Polytechnic University of Valencia and electronic education system.
The first and second day of the event was managers meeting. A manager from every university participated in the meeting. Managers from Debrecen, Gazi, Vienna and Finland universities attended the meeting as foreign partners. The third day of the event project managers had a face-to-face meeting and one-on-one meeting was held with every university. The aim of the managment meeting was audit of sent documents during the year and monitoring of given assignments. The fourth day of the event a meeting was held in Multimedia Center of Polytechnic University of Valencia. A recording studio was introduced. A chance of giving a lecture or a presentation for 3-10 minutes was given to one representative from each university. Head of International cooperation office of Sumgayit State University Samira Mammadova made a presentation about “International relations of Sumgayit State University”. While her speach web page of SSU  was demonstrated. The fifth day the representatives attended the IV International conference called “Achievements in higher education”. Professor Javanshir Mammadov made a presentation and received a certificate. Our other representatives got certificates, too. The conference continued in sections.