Əsas səhifə | Xəbərlər | Əməkdaşımız ERASMUS+EQAC layihəsi çərçivəsində İsveçin Kral Texnologiyaları İnstitutunda təlimlərdə iştirak etdi və sertifikata layiq görüldü
Yerləşdirilmə tarixi : 01 Sentyabr 2018 15:20
Əməkdaşımız ERASMUS+EQAC layihəsi çərçivəsində İsveçin Kral Texnologiyaları İnstitutunda təlimlərdə iştirak etdi və sertifikata layiq görüldü
25-31 avqust tarixində ERASMUS+EQAC “Azərbaycan Universitetlərində Keyfiyyətə Təminat Mərkəzlərinin yaradılması və inkişaf etdirilməsi (EQAC)” layihəsi çərçivəsində İsveçin Kral Texnologiyaları İnstitutunda “Keyfiyyətə təminat və qiymətləndirmə” adlı təlimlər  təşkil edilmişdir. Təlimlərdə Sumqayıt Dövlət Universitetindən Azərbaycan dili və onun  tədrisi metodikası kafedrasının laborantı Nihad Hüseynov iştirak etmiş və sertifikata layiq görülmüşdür.
Qeyd edək ki, layihədə Avropadan 5 (Böyük Britaniya, İspaniya, İsveç, Litva universitetləri), Azərbaycandan 11 universitet və Azərbaycan Respublikasının Təhsil Nazirliyi tərəfdaş qismində iştirak edirlər. Layihənin məqsədi Azərbaycan ali təhsil müəssisələrində Keyfiyyətin Təminatı Mərkəzlərinin yaradılması, iş prinsiplərinin beynəlxalq standartlara uyğunlaşdırılmasından ibarət olan, layihə çərçivəsində həyata keçiriləcək təlimlər, yerli və xarici səfərlər, onların idarə olunması məsələləri, ən əsası isə, sonda universtetlərdə keyfiyyətin daha mükəmməl idarəetmə sistemlərinin qurulması məqsədilə onlayın platformanın yaradılmasıdır.

Home | News | EMPLOYEE OF SSU PARTICIPATED AT ROYAL INSTITUTE OF TECHNOLOGY OF SWEDEN WITHIN THE FRAMEWORK OF ERASMUS+EQAC PROJECT AND AWARDED WITH CERTIFICATE
Yerləşdirilmə tarixi : 01 September 2018 15:20
EMPLOYEE OF SSU PARTICIPATED AT ROYAL INSTITUTE OF TECHNOLOGY OF SWEDEN WITHIN THE FRAMEWORK OF ERASMUS+EQAC PROJECT AND AWARDED WITH CERTIFICATE
On August 25-31, the trainings entitled “Quality assurance and estimation” were organized in Royal Institute of Technology of Sweden within the framework of ERASMUS+EQAC “Establishing and developing Quality Assurance Centers in Azerbaijani Universities”. Laboratory worker of Department of Azerbaijani language and its teaching methods of  Sumgayit State University Nihad Huseynov participated in the trainings and was awarded with certificate.
It should be noted that 5 universities from Europe (Great Britain, Spain, Sweden and Lithuanian universities), 11 universities from Azerbaijan and Ministry of Education of the Republic of Azerbaijan as a partner took part in the project. The aim of the project is establishing Quality Assurance Centers in Azerbaijani Universities, holding trainings which adapt work principles to international standards, regional and international visits and at the end setting up online platform for instituting perfect quality management systems at the universities.