“FullBright”layihəsi çərçivəsində Amerika Mərkəzində görüş keçirildi
Sentyabrın 10-da “Fulbright” layihəsi çərçivəsində Azərbaycan Dillər Universitetinin Amerika Mərkəzində görüş keçirildi. Görüşdə Sumqayıt Dövlət Universitetindən Beynəlxalq əməkdaşlıq şöbəsinin müdiri t.f.d. Samirə Məmmədova, Xarici dillər kafedrasının müdiri professor Nigar İsgəndərova, Əcnəbi tələbələr şöbəsinin müdiri Südabə Məmmədova və Azərbaycan dili və onun tədrisi metodikası kafedrasının laborantı Nihad Hüseynov iştirak etdilər.
Görüşdə layihədə yer alan bütün ali təhsil müəssisələrinin, Amerika səfirliyinin, eləcə də proqram üzrə xarici nümayəndələrin iştirakı ilə əlaqələr quruldu, fikir mübadiləsi aparıldı. Görüşün əsas məqsədi Amerika Mərkəzinin tanıtımı və layihə iştirakçıları arasında əlaqələrin gücləndirilməsindən ibarət idi.
Qeyd edək ki, bu il təhsil müəssisələrindən Sumqayıt Dövlət Universiteti, Azərbaycan Dövlət Pedaqoji Universiteti, Pişəvəri adına Humanitar İxtisaslı Gimnaziya və Fizika, Riyaziyyat və İnformatika elmləri liseyi layihədə iştirak edəcəklər.
Məlumat üçün bildirək ki, Sumqayıt Dövlət Universiteti bu layihədə artıq üçüncü ildir, iştirak edir.

On September 10, a meeting was held at American Centre of Azerbaijan University of Languages within the framework of “Fulbright” project. Chairwoman of International Cooperation Office of Sumgayit State University PhD on history Samira Mammadova, head of the Department of Foreign languages Professor Nigar Isgandarova, head of International Students Office Sudaba Mammadova and laboratory worker of the Department of Azerbaijani language and its teaching methods Nihad Huseynov took part in the event.
Relations were established among higher educational institutions participating at the project, American Embassy and the foreign representatives on the program. The purpose of the meeting was the presentation of American Centre and reinforcement of cooperation among project participants.
It should be noted that Sumgayit State University, Azerbaijan State Pedagogical University, Gymnasium of Humanitarian subjects named after Pishavari and Lyceum of Physics, mathematics and informatics sciences are taking part in the project this year.