Əsas səhifə | Xəbərlər | Education Azerbaijan 2018 təhsil sərgisi ilə əlaqədar görüş keçirildi
2018-ci ilin oktyabr ayında keçiriləcək “Education Azerbaijan–2018” adlı təhsil sərgisi ilə bağlı Təhsil Nazirliyinin dəstəyi ilə müxtəlif görüşlər həyata keçirilir. Onlardan biri də sentyabrın 11-də Hyatt Regency hotelində keçirilən “Sərgidən səmərəli istifadə” adlı seminar oldu. Sumqayıt Dövlət Universitetini bu tədbirdə  Beynəlxalq əməkdaşlıq şöbəsinin metodisti Aliyə Xəlilbəyli təmsil etdi.
Görüşdə 30 nəfərə yaxın müxtəlif universitetlərin nümayəndələri,  müəssisə rəhbərləri və mətbuat xidmətinin nümayəndələri  iştrak etdilər. Həmçinin Təhsil Nazirliyi Respublika Uşaq-Gənclər İnkişaf Mərkəzi, Sabah qrupları, Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyi yanında Peşə Təhsili üzrə Dövlət Agentliyi, Fransız-Azərbaycan Universiteti, Maarifçi Tələbə Kredit Fondu və Celte LLC(CELT Colleges) və digər qurumlar iştrak etdilər. Görüşün məqsədi sərgilərdə iştirak təcrübəsini  sistemləşdirmək və daha da zənginləşdirmək, “özünə kənardan nəzər salmaq” və geniş yayılmış xəta və stereotiplərdən uzaqlaşmağa şərait yaratmaq, habelə sərgilərdə maksimum nəticələr əldə etmək üçün nə etmək, ən əsası isə, necə etmək lazım olduğunu göstərməkdir. Eyni zamanda müxtəlif universitetlər, müəssisə və təşkilatlar haqqında ziyafət iştirakçılarına məlumat vermək, müəssisələr arasında əlaqələrin genişləndirmək idi.
Sərgi təşkilaçısı olan CEO şirkəti baner, stend, buklet, reklam çarxlarının əhəmiyyəti və səmərəliliyini vurğuladılar. Tədbirdə sərgilənəcək layihələrin vacibliyi, SWOT analizinin rolu kimi məsələlərə toxunuldu.
Görüşdə ayrı-ayrı təhsil müəssisələrinin nümayəndələri gələcək əməkdaşlığın prespektivləri haqqında müzakirələr keçirdilər və fikir mübadiləsi apardılar.
Qeyd edək ki, Sumqayıt Dövlət Universiteti “Education Azerbaijan–2018” təhsil sərgisində iştirak üçün gərgin hazırlıq işləri aparır.

Several meetings are held related to exhibition “Education Azerbaijan 2018” which will be held in October, 2018 by support of Ministry of Education. For this reason, a seminar “Effective use of exhibition” was organized at Hyatt Regency hotel on September 11. Methodist of International Cooperation Office Aliya Khalilbayli represented Sumgayit State University in this event.
About 30 representatives from several universities and media, as well as enterprise managers took part in the meeting. Ministry of Education Republican Children-Youth Development Centre, Sabah groups, State Agency on Vocational Education under Ministry of Education of the Republic of Azerbaijan, French-Azerbaijani University, Educational Student Credit Fund and Celt LLC (Celt Colleges) and other bodies also participated in the event. The object of the meeting is to systemize and expand participation practice in exhibitions, to create circumstances in order to get away from wide-spread mistakes and stereotypes and gain maximum results. At the same time the aim is to inform the participants about different universities, enterprises and organizations and expand relations among institutions.
The organizer of the exhibition, CEO Company emphasized the significance and efficiency of banner, stand, booklet and advertisement videos. The importance of exhibited projects and the role of SWOT analysis were discussed.
The members of different educational institutions debated the perspectives of future cooperation in the event and exchanged their views.
It should be noted that Sumgayit State University is preparing for participation in exhibition “Education Azerbaijan 2018”.