Əsas səhifə | Xəbərlər | ERASMUS+ EQAC layihəsi çərçivəsində növbəti görüş keçirildi
ERASMUS +EQAC layihəsi çərçivəsində oktyabrın 9- dan 11-dək Bakı Biznes Universitetində növbəti görüş keçirildi.
Görüşün məqsədi Avropa ekspertləri tərəfindən layihədə tərəfdaş olan Azərbaycan Universitetlərinin hazırladığı Özünü Dəyərləndirmə hesabatlarının təhlili, Azərbaycan universitetlərində keyfiyyət təminatının cari vəziyyətinin müzakirəsi, yekun hesabatların hazırlanmasıdır.
“Azərbaycan Universitetlərində Keyfiyyətə Təminat Mərkəzlərinin Yaradılması və İnkişaf Etdirilməsi (EQAC)” adlı layihənin görüşündə Tədrisin təşkili və təlim texnologiyaları üzrə prorektor dosent Natiq Talıbov, İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin dekanı dosent Aynurə Yəhyayeva, Qiymətləndirmə və keyfiyyətə nəzarət bölməsinin müdiri dosent Xəlil Alıyev, Beynəlxalq əməkdaşlıq şöbəsinin müdiri, t.f.d. Samirə Məmmədova, Azərbaycan dili və onun tədrisi metodikası kafedrasının 0.5 ştat laborantı Nihad Hüseynov,Tarix, onun tədrisi metodikası kafedrasının baş müəllimi Sarvan Bədəlov və Filologiya fakültəsinin magistrantı Həzrət Abbasov iştirak etdilər.
Tədbirdə Sumqayıt Dövlət Universiteti ilə yanaşı, layihədə tərəfdaş qismində iştirak edən digər Azərbaycan ali təhsil müəssisələri və Avropa partnyorları olan İspaniyanın Alikante Universiteti, İngiltərənin Middlesex Universiteti, Litvanın SMK Tətbiqi Elmlər Universiteti və EKT Akkreditasiya Təşkilatı, İsveçdən KHT Kral Texnologiya İnstitutunun nümayəndələri iştirak etdilər.
Görüş zamanı tədrisdə keyfiyyət təminatı ilə bağlı keçirilən müsahibələrdə SDU-nun magistrantı Həzrət Abbasov fəal iştirak etdi. Avropa universitetləri ilə layihələr ətrafında fikir mübadiləsi aparıldı, universitetlərdə yeni layihə komandalarının yaradılması barədə təkliflər irəli sürüldü, təqdim olunan layihələrin sayının artırılması və Avropa universitetləri tərəfindən yazılan layihələrdə Azərbaycan universitetlərinin iştirakının təmin olunması məsələləri müzakirə edildi. Azərbaycan ali təhsil müəssisələrində keyfiyyət təminatı sistemində ehtiyac və boşluqların təhlili haqqında fikir mübadiləsi aparıldı. Müzakirələrin sonunda Avropa tərəfdaşlarının ekspertlərinin rəyləri dinlənildi.

Home | News | THE NEXT MEETING IN THE FRAME OF ERASMUS+EQAC PROJECT
The next meeting in the frame of ERASMUS+EQAC project was held on October 9-11 at Baku Business University.
The object of the meeting is the analysis of self-evaluation reports prepared by Azerbaijani universities, which are project partners, discussion of current condition of Quality assurance in Azerbaijani universities and preparation of final reports.
The following persons attended the meeting about the project “Establishing and Developing Quality Assurance Centers in Azerbaijani Universities (EQAC)”: vice-rector on Teaching Organization and Training Technologies docent Natig Talibov, dean of the Faculty of Economics and Management docent Aynura Yahyayeva, Section head of Evaluation and Quality Assurance docent Khalil Aliyev, head of International Cooperation Office PhD on history Samira Mammadova, part-time lab. worker of Department of Azerbaijani language and its teaching methods Nihad Huseynov, senior lecturer of Department of History and its teaching methods Sarvan Badalov and graduate of Philology Faculty Hazrat Abbasov.
Partners participating in the project also took part in the event: partner higher education institutions of Azerbaijan, Alicante University of Spain, Middlesex University of England, University of Applied Sciences and Lithuanian Accreditation Bureau, King Technologies Institute of Swiss.
The graduate of SSU Hazrat Abbasov took an active part in the interviews, which was carried out about quality assurance in education in the meeting. The projects with European universities, as well as raising the number of presented projects were the topic of discussion; suggestions were made on establishing new project teams. The problems of Quality assurance system in Azerbaijani higher education institutions were also debated. At the end of discussions opinions of experts of European partners were heard.