Əsas səhifə | Xəbərlər | Əməkdaşlarımız Xəzər Universitetində təlimlərdə iştirak etdilər
Noyabrın 5- dən 7-dək Xəzər Universitetində ERASMUS+PETRA “Azərbaycan universitetlərində təlim və tədrisdə mükəmməlliyin təşviqi” layihəsi çərçivəsində xarici tərəfdaşların iştirakı ilə təlim keçirildi.
Təlimdə Sumqayıt Dövlət Universitetindən Proseslərin avtomatlaşdırılması kafedrasının müdiri professor Cavanşir Məmmədov, Beynəlxalq əməkdaşlıq şöbəsinin müdiri t.f.d Samirə Məmmədova, həmin şöbənin metodisti Samirə Kərimova və İnformasiya Texnologiyaları Mərkəzinin mühəndis-proqramçısı Murad Hüseynli iştirak etdilər.
Vyana Tətbiqi Elmlər Universitetinin nümayəndələri Dietmar Paier və Johannes Vetzinqer “Azərbaycanda tədqiqat imkanları və fəaliyyətləri” mövzusunda iştirakçılara təlim keçdilər. Mövzu ətrafında qrup işi aparıldı, təqdimatlar hazırlandı.
Tədbirin növbəti günü hər bir Azərbaycan universiteti tədbirdə iştirak edən doktorantlarının dissertasiya mövzusu ətrafında təqdimatla çıxış etdi.
Təqdimatlarda dissertasiya işinin yazılma qaydası, planın düzgün tərtibatı, ədəbiyyat seçimi, nəticələr öz əksinin tapdı. Mövzular ətrafında suallar səsləndirildi, fikir mübadiləsi aparıldı.
Təlimin 3-cü günü Finlandiya tərəfdaşının nümayəndəsi Pyeta tərəfindən “Moodle sisteminin qurulması”, “Öyrənmə və Təlim prosesində İKT-nin tətbiqi” mövzularında təlim keçirildi. Günün ikinci yarısı tədbir menecment (idarəetmə) görüşü ilə davam etdirildi.

Home | News | OUR REPRESENTATIVES PARTICIPATED IN THE TRAININGS AT KHAZAR UNIVERSITY
On November 5-7, the training was held at Khazar University in the framework of project “ERASMUS+PETRA Promotion of excellence in training and teaching in Azerbaijani universities”.
Chairman of the Department of Process automation of Sumgayit State University Professor Javanshir Mammadov, head of International Cooperation Office PhD on history Samira Mammadova, methodist of the Office Samira Karimova and engineer-programmer of Information Technologies Center Murad Huseynli took part in the training.
Representatives of Vienna University of Applied Sciences Dietmar Paier and Johannes Vetzinqer conducted training about research opportunities and activities in Azerbaijan. Group work was conducted around the topic, presentations were prepared.
On the next day of the event, every Azerbaijani university delivered presentation on the dissertation topic of its PhD student, who participated in the training.
They displayed writing rules of dissertation, proper design of the plan, literature choice and outcomes in the presentations. The questions were asked and responded on the subjects.
The training was held in the third day of the event by Pieta, the representative of Finland partner on the subjects of establishment of Moodle system, application of ICT in the process of learning and training. The event went on with management meeting.