Nümayəndələrimiz ERASMUS+EQAC layihəsi çərçivəsində Litvanın Vilnüs şəhərində təlimlərdə iştirak etdilər
Litvanın Vilnüs şəhərində Erasmus+ EQAC “Azərbaycan Universitetlərində Keyfiyyətin Təminatı Mərkəzlərinin yaradılması və inkişaf etdirilməsi” adlı layihə çərçivəsində noyabrın 4-dən 11-dək baş tutmuş təlimlərdə universitetimizi Tədrisin təşkili və təlim texnologiyaları üzrə prorektor dosent Natiq Talıbov, Tarix və onun tədrisi metodikası kafedrasının baş müəllimi Sarvan Bədəlov, Azərbaycan dili və onun tədrisi metodikası kafedrasının laborantı Nihad Hüseynov təmsil etdilər.
“Ali təhsil proqramının qiymətləndirilməsi ilə bağlı metodologiya” və “QPR - Keyfiyyət prosesinin nəticəsi, proqram təminatı” adlı mövzular Litva Ali Təhsilin Qiymətləndirilməsi Mərkəzində, Mykolas Romeris və SMK Sosial Tətbiqi Elmlər universitetlərində müzakirə olundu.
Tədbirin ilk günündə Litva Ali Təhsilin Qiymətləndirilməsi Mərkəzində və Mykolas Romeris Universitetində Ali təhsil proqramının qiymətləndirilməsi ilə bağlı metodologiya adlı təlimlər keçirildi. Təlimin məqsədi Litvada ali təhsilin qiymətləndirilməsi ilə bağlı metodologiya ilə tanışlıq, bu metodologiyanın Azərbaycanın ali təhsil sisteminə tətbiqi və imkanları, Azərbaycan Universitetlərində Keyfiyyət Təminatı Mərkəzlərinin yaradılması və mərkəzlərin iş prinsiplərinin beynəlxalq standartlara uyğunlaşdırlmasıdır. Tədbirin qalan hissəsi SMK Sosial Tətbiqi Elmlər Universitetində “QPR- Keyfiyyət prosesinin nəticəsi, proqram təminatı” adlı təlimlərlə davam etdirildi. Təlimlər boyunca iştirakçılar proqram təminatı ilə yaxından tanış oldu və mövzu ilə bağlı tapşırıqları yerinə yetirdilər. Təlimdə mövzu ilə bağlı Tarix və onun tədrisi metodikası kafedrasının baş müəllimi Sarvan Bədəlov təqdimatla çıxış etdi.
Qeyd edək ki, təlimlərdə 11 Azərbaycan Universiteti, 3 Litva Universiteti və Litva Ali Təhsilin Qiymətləndirilməsi Mərkəzinin əməkdaşları iştirak etdilər

Home | News | Our representatives took part at the trainings in Lithuania Within ERASMUS+EQAC project
Yerləşdirilmə tarixi : 16 November 2018 12:23
Our representatives took part at the trainings in Lithuania Within ERASMUS+EQAC project
On November 4-11, the trainings were held in Vilnius, Lithuania within the project of Erasmus+EQAC “Establishment and development of Quality Assurance Centers in Azerbaijani universities”. Vice-rector on Teaching Organization and Training Technologies docent Natig Talibov, senior lecturer of Department of History and its teaching methods Sarvan Badalov and laboratory worker of Department of Azerbaijani language and its teaching methods Nihad Huseynov represented our university in the trainings.
The trainings dedicated to subjects entitled “Methodology on assessment of higher education program” and “QPR –Quality process result software” were discussed in Lithuanian Centre for Quality Assessment in Higher Education, University of Mykolas Romeris and University of SMK Social Applied Sciences.
In the first day of the event, the trainings “Methodology on assessment of higher education program” were held in Lithuanian Centre for Quality Assessment in Higher Education and University of Mykolas Romeris. The object of the training is getting acquainted with methodology on assessment of higher education in Lithuania, application opportunities of this methodology to Azerbaijani higher education system, establishing Quality Assurance Centers in Azerbaijani universities and adjusting work principles of the centers to international standards. The event went on with the trainings “QPR –Quality process result software” in the University of SMK Social Applied Sciences. The participants got acquainted with software and performed tasks on the subject. Senior lecturer of Department of History and its teaching methods Sarvan Badalov delivered presentation in the training.
It is worth noting that 11 Azerbaijani universities, 3 Lithuanian universities and personnel of Lithuanian Centre for Quality Assessment in Higher Education took part in the trainings.