Əsas səhifə | Xəbərlər | Milli Dirçəliş Günü münasibətilə növbəti ağacəkmə aksiyası keçirildi
Son illər Dövlət başçısının müvafiq tapşırıq və sərəncamlarına uyğun olaraq, respublikamızın hər yerində olduğu kimi, universitetin ərazisində yaşıllıq zolaqları salınır, iməciliklər keçirilir. Bu ənənin davamı olaraq noyabrın 17-də Sumqayıt Dövlət Universitetində Milli Dirçəliş Günü münasibətilə növbəti ağacəkmə aksiyası keçirildi.
Əməkdaşların və tələbələrin iştirak etdiyi aksiyada ərazidə olan gül kollarının və ağacların dibləri yumşaldıldı, ağac əkilən ərazi dırmıqlandı, tullantılardan təmizləndi. Gənclərin yüksək fəallıqla qoşulduğu genişmiqyaslı iməcilikdə universitetin ərazisində yaşıllığa aqrotexniki qulluq edildi və müxtəlif növ ağaclar əkildi.
Universitetin rəhbər strukturları ağacın əkilməsində yaxından iştirak edərək bildirdilər ki, bu aksiya yaşıllıqlarla əhatə olunmasına, ətraf mühitin qorunmasına və gözəlləşməsinə öz töhfəsini verəcək və yaşıllıqların sayının artırılması istiqamətində keçirilən aksiya gələcəkdə də davam etdiriləcək.

Home | News | TREE PLANTING CAMPAIGN ON OCASSION OF NATIONAL REVIVAL DAY
According to assignments and orders of the President, the events are held on planting of greenery at the university territory, along with all parts of our Republic. As a tradition, on November 17, the next tree planting campaign was held on occasion of National Revival Day at Sumgayit State University.
Trees and bushes were dug round and the territory was cleaned in the campaign, where the employees and students took part. Agrotechnical works were conducted and different types of trees were planted in a subbotnik, actively attended by youth.
Administrative structure of the university also took part in the planting of trees. They notified that this campaign will contribute to protection and beautification of environment and it will be continued for increasing the number of greenery.