Tələbələrimiz “Xəmsə kuboku”nun qalibi oldu
Noyabrın 21-də Sumqayıtdakı Heydər Əliyev Mərkəzində şəhər Gənclər və İdman Baş İdarəsinin təşkilatçılığı ilə “22 noyabr – Şəhər Günü”nə həsr edilmiş Sumqayıt tələbələrinin III “Xəmsə kuboku” adlı bilik yarışı təşkil edildi.
Baş İdarənin nəzdində fəaliyyət göstərən Sumqayıt İntellektual Klubunun hakimlərinin idarəçiliyi ilə keçirilən yarışda tələbə-gənclərdən ibarət 14 komanda iştirak edib. Ümumilikdə hər komandada 6 nəfər olmaqla, 84 tələbə-gənc qalib adı uğrunda mübarizə apardı.
Bilik yarışı Azərbaycanın Dövlət Himninin səsləndirilməsi ilə başladı.
Gənclər və İdman Baş İdarəsinin Gənclərlə iş sektorunun müdiri Ceyhun Hüseynov iştirakçıları salamlayaraq, əsası ümummilli lider Heydər Əliyev tərəfindən qoyulmuş dövlət gənclər siyasətindən, gənc nəslə göstərilən diqqət və qayğıdan danışdı. Bildirildi ki, Sumqayıtda da gənclərin hərtərəfli inkişafı üçün əlverişli şərait yaradılıb.
Gərgin bilik mübarizəsi şəraitində keçən yarışın yekununda I yerə Sumqayıt Dövlət Universitetinin “Səfəvi-1” komandası layiq görüldü. II yeri isə Qızıl Aypara Cəmiyyətinin Sumqayıt şəhər bölməsinin eyniadlı komandası, III yeri Sumqayıt “ASAN xidmət” Mərkəzinin “Mübariz” komandası tutdu.

Home | News | OUR STUDENTS WERE THE WINNER OF “KHAMSA CUP”
On November 21, the contest entitled “III Khamsa Cup” of Sumgayit students was held in the Heydar Aliyev Center, dedicated to “November 22 – Day of City” with the organization of Youth and Sports Head Office.
14 teams consisting of students participated in the competition held by management of judges of Sumgayit Intellectual Club under Head Office. 6 persons in each team, in general 84 students joined to the competition.
Knowledge contest launched with sounding State anthem of Azerbaijan.
Section head of work with youth of Youth and Sports Head Office Jeyhun Huseynov hailed the participants and spoke about state youth policy founded by National leader Heydar Aliyev, as well as care and attention to young generation. He notified that favorable circumstances have been created in Sumgayit for improvement of skills of youth.
“Safavi-1” team of Sumgayit State University was awarded I place in the competition. The team of Sumgayit city section of Red Crescent Society was awarded II place, “Mubariz” team of Sumgayit “ASAN service” Center III place.