Əməkdaşlarımız inkluziv təcrübə təlimində iştirak etdilər
Noyabrın 13-dən 14-dək Park İnn oteldə British Council Azərbaycan və Mədəniyyət Nazirliyinin birgə təşkilatçılığı ilə “Unlimited” proqramı çərçivəsində müxtəlif sahələrdən olan mütəxəssislər üçün innovativ inklüziv təcrübələrilə bağlı təlimlər təşkil edildi.
“Unlimited” proqramı ölkəmizdə məhdud imkanlı insanlar tərəfindən yaradılan incəsənəti dəstəkləmək məqsədi daşıyır. Təlimlərdə Sumqayıt Dövlət Universitetinin əməkdaşları: Pedaqogika və psixologiya kafedrasının müdiri dosent Aytəkin Məmmədova və Xarici dillər kafedrasının baş müəllimi Təranə Quliyeva iştirak etdilər.
Tədbirin əsas məqsədi müxtəlif sektorlarda işləyən peşəkarları əlilliyi olan insanların hüquq və imkan bərabərliyi məsələləri ilə tanış etmək və iş yerlərində innovativ və inklüziv təcrübələrin tətbiqi üçün ideyalar hazırlamaqdan ibarət idi. Təlimlər Böyük Britaniyanın “Shape Arts” təşkilatını təmsil edən Barbara Lisicki və Zoe Partington tərəfindən aparıldı.

Home | News | OUR EMPLOYEES TOOK PART AT INCLUSIVE EXPERIENCE TRAINING
On November 13-14, the trainings were held in Park Inn hotel on innovative inclusive experience for specialists from different fields within “Unlimited” program, co-organized by British Council Azerbaijan and Ministry of Culture.
“Unlimited” program aims to support the art created by persons with limited opportunities in our country. Employees of Sumgayit State University, head of Department of Pedagogy and psychology docent Aytakin Mammadova and senior lecturer of Foreign languages department Tarana Guliyeva took part in the trainings.
The object of the event was to acquaint specialists of different sectors with problems of equality of people with disabilities and prepare ideas for application of innovative and inclusive experience in workplaces. The trainings were conducted by Barbara Lisicki and Zoe Partington from the “Shape Arts” organization of Great Britain.