İlham Əliyev Ümummilli Lider Heydər Əliyevin məzarını ziyarət edib
Müasir müstəqil Azərbaycan dövlətinin memarı və qurucusu, dünyaşöhrətli siyasi xadim, xalqımızın Ümummilli Lideri Heydər Əliyevin vəfatından 20 il ötür.
Dekabrın 12-də Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev Fəxri xiyabana gələrək xalqımızın Ümummilli Lideri Heydər Əliyevin məzarını ziyarət edib.
Prezident İlham Əliyev Ulu Öndərin məzarı önünə əklil qoydu.
Azərbaycanın Dövlət Himni səsləndirildi.
Dövlətimizin başçısı İlham Əliyev Ulu Öndərin ömür-gün yoldaşı, görkəmli oftalmoloq-alim, akademik Zərifə xanım Əliyevanın da xatirəsini ehtiramla andı, məzarı üzərinə gül dəstələri qoydu.
Tanınmış dövlət xadimi Əziz Əliyevin və professor Tamerlan Əliyevin də xatirələri yad edildi, məzarları üstünə gül dəstələri düzüldü.

President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev has visited the Alley of Honors to commemorate National Leader Heydar Aliyev as December 12 marks the 20th anniversary of the death of the architect and founder of modern and independent Azerbaijani state, world-renowned politician and National Leader of the Azerbaijani people.
President Ilham Aliyev laid a wreath at the Great Leader`s grave.
The National Anthem of Azerbaijan was played.
President Ilham Aliyev put flowers at the grave of the Great Leader`s wife, outstanding ophthalmologist, academician Zarifa Aliyeva.
Flowers were also put at the graves of prominent statesman Aziz Aliyev and professor Tamerlan Aliyev.