Birinci vitse-prezident Mehriban Əliyeva Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəyliyi Günü və Yeni il bayramı ilə bağlı paylaşım edib
Azərbaycan Respublikasının Birinci vitse-prezidenti Mehriban xanım Əliyeva 31 Dekabr - Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəyliyi Günü və Yeni il bayramı ilə əlaqədar rəsmi instaqram səhifəsində paylaşım edib.
Paylaşımda deyilir:
“Əziz bacılar və qardaşlar!
Sizi Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəyliyi Günü və qarşıdan gələn Yeni il münasibətilə səmimi-qəlbdən təbrik edirəm! Qoy, dünya azərbaycanlılarını hər zaman Vətənimizə olan ən nurlu, ən xoş hisslər, ölkəmizin uğurları, nailiyyətləri və qələbələri ilə qürur hissi birləşdirsin. Uca Tanrıdan hər bir vətəndaşımıza möhkəm cansağlığı, uzun ömür və xoşbəxtlik, Vətənimizə isə sülh, tərəqqi və əmin-amanlıq diləyirəm.

First Vice-President Mehriban Aliyeva made post on occasion of World Azerbaijanis Solidarity Day and New Year
First Vice-President of the Republic of Azerbaijan Mehriban Aliyeva has shared a post on her official Instagram page on the occasion of 31 December – the Day of Solidarity of World Azerbaijanis and New Year.
The post says: "Dear sisters and brothers! I sincerely congratulate you on the occasion of the Day of Solidarity of World Azerbaijanis and the upcoming New Year! Let Azerbaijanis of the world always be united by the brightest and most pleasant feelings towards our Motherland, and pride in the successes, achievements and victories of our country. I ask the Almighty God to grant each of you robust health, long life and happiness, and our Motherland peace, prosperity and tranquility no.