SDU-nun rektoru Rüfət Əzizov Cənab Prezident İlham Əliyevi təbrik edib
2024-cü il fevralın 7-də Azərbaycan tarixində ilk dəfə olaraq ölkəmizin bütün suveren ərazisində keçirilən növbədənkənar prezident seçkilərində üstün səs çoxluğu ilə qazandığınız inamlı qələbə münasibətilə Sizi Sumqayıt Dövlət Universitetinin professor- müəllim və tələbə heyəti adından səmimi-qəlbdən təbrik edir, qalib xalqın qalib Prezidenti kimi dövlətimizin inkişafı, xalqımızın rifahı naminə görəcəyiniz işlərdə Sizə yeni-yeni uğurlar arzulayıram.
Bu qələbə Azərbaycan üçün daha müasir, firavan və güclü gələcəyə doğru atılan böyük addımdır.
Cənab Prezident, Sizin rəhbərliyiniz altında ölkəmizdə bütün sahələr kimi, təhsil sistemi də günü-gündən inkişaf edir. Təhsil, elm sahəsində həyata keçirdiyiniz islahatlar savadlı, intellektual, vətənpərvər Azərbaycan gəncinin timsalında özünü göstərir. Sizin uzaqgörən siyasətiniz və qətiyyətiniz ölkəmizin güclənməsi, sülh və sabitlik üçün əhəmiyyətli rol oynayır.
Əminəm ki, Sizin liderliyiniz altında Azərbaycan daha da güclü və müasir bir ölkə kimi irəliləyəcək.

On behalf of the professors, teachers and students of Sumgait State University, I sincerely congratulate you on the occasion of your confident victory in the extraordinary presidential elections held on the entire sovereign territory of our country on February 7, 2024, for the first time in the history of Azerbaijan, the victorious President of the victorious nation. I wish you new success in the work you will do for the development of our state and the welfare of our people.
This victory is a big step towards a more modern, prosperous and strong future for Azerbaijan.
Mr. President, under your leadership, the education system is developing day by day, just like all areas in our country. The reforms you implemented in the field of education and science are reflected in the example of an educated, intellectual, patriotic Azerbaijani youth. Your visionary policy and determination play an important role for the strengthening, peace and stability of our country.
I am sure that under your leadership Azerbaijan will advance as a stronger and modern country.
I wish you success in your new presidential activity for the comprehensive development of our country.