25 Oktyabr 2019 16:30
Sumqayıt Dövlət Universitetində Sumqayıt şəhərinin 70 illik yubileyi ilə əlaqədar təsdiq olunmuş Tədbirlər Planına uyğun olaraq, universitetin I kurs tələbələrinin fakültələraras... Davamı
25 Oktyabr 2019 16:20
Sumqayıt şəhər Gənclər və İdman Baş İdarəsinin təşkilatçılığı ilə 22 nömrəli tam orta məktəbdə Sumqayıt şəhərinin 70 illik yubileyinə həsr edilmiş çağırışaqədər və çağırı... Davamı
25 Oktyabr 2019 15:21
Oktyabrın 25-də Sumqayıt Dövlət Universitetində Kimya və biologiya fakültəsinin Ekologiya kafedrasının əməkdaşlarının təşkilatçılığı ilə “Plastik tullantıların səmərəli idar... Davamı
25 Oktyabr 2019 13:30
Tədbiri giriş sözü ilə açan universit... Davamı
24 Oktyabr 2019 13:17
Oktyabrın 24-də Sumqayıt Dövlət Universitetində Sumqayıt şəhərinin 70 illik yubileyinə həsr olunmuş “Coğrafiyanın müasir problemləri” mövzusunda Respublika elmi konfrans... Davamı
23 Oktyabr 2019 17:00
Oktyabrın 23-də Sumqayıt Dövlət Universitetində Elmi Şuranın növbəti iclası keçirildi. Rektor professor Elxan Hüseynov iclası giriş sözü ilə açaraq, şura &uu... Davamı
23 Oktyabr 2019 15:47
Konfransı II ERASMUS Elmi Araşdırmalar Mərkəzinin direktoru, Lat... Davamı
22 Oktyabr 2019 15:37
Ölkəmizdə idmanın bütün sahələri dövlətimizin başçısı cənab İlham Əliyevin diqqət və qayğısı sayəsində davamlı inkişaf edir. Prezident cənab İlham Əliyevin məqsədi Azərb... Davamı
22 Oktyabr 2019 14:37
Sumqayıt Dövlət Universitetinin əməkdaşlarının əməkhaqları növbəti dəfə artırıldı.
Möhtərəm Prezidentimiz cənab İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə həyata keçirilən siyasi kursda ... Davamı
21 Oktyabr 2019 13:17
Oktyabrın 14-dən 18-dək Kral Texnologiya İnstitutunda Avropa Komissiyasının maliyyələşdirdiyi “Azərbaycan Universitetlərində Keyfiyyət Təminatı Mərkəzlərinin yaradılması və inkişaf etdirilmə... Davamı
21 Oktyabr 2019 12:37
Plagiat.pl şirkətinin Biznesin inkişaf... Davamı
18 Oktyabr 2019 17:37
Bu il Azərbaycanın dövlət müstəqilliyini bərpa etməsinin 28 ili tamam olur. Bu illər ərzində tarixin çətin sınaqlarından keçən Azərbaycan zəngin inkişaf yolu qət edib. 18 o... Davamı

03 December 2018 15:43
Rector of Sumgayit State University Professor Elkhan Huseynov accepted Turkish scholars: Professor Sefa Bulut and Shevket Sureyya Aydemir, who were invited to the International scientific conference &... Read more
03 December 2018 15:33
Corporate evenings were held with the demonstration of “AZBUZAT” and “OSCAR” spectacl... Read more
29 November 2018 14:28
World AIDS day takes place on the 1st December each year. This day was founded in 1988 for drawing the attention of world community to HIV infection. For this purpose, on November 29, an educational e... Read more
29 November 2018 12:41
Expanded meeting of Scientific Board was held on 27th of November. All department heads and section chiefs of the university were invited to the meeting.
29 November 2018 12:25
On November 28, the presentation of QPR process design software was held within the Erasmus+EQAC project “Establishing and Developing Quality Assurance Centers in Azerbaijani universities”... Read more
27 November 2018 15:02
On November 24, lecturers of Department of Electrotechnics and energetics of the Faculty of Physics and Electroenergetics and the students of specialty of Electroenergetics, Electric and Thermal energ... Read more
26 November 2018 15:10
Rector of University Profes... Read more
26 November 2018 12:41
From November 19 to 23, Knowledge Center of ADA University on European Union Issues held training for higher education institutions on the subject “Preparation of applications to ERASMUS+ intern... Read more
26 November 2018 12:22
Vice-rector on Humanitarian Issues docent Ramiz Huseynov commenced the Forum and notified that the debate is an important too... Read more
23 November 2018 17:54
“State Program on improving international competitiveness of higher education system in the Republic of Azerbaijan for 2019-2023” was adopted with the Order, signed on November 16 by Presi... Read more
23 November 2018 12:45
On November 13-14, the trainings were held in Park Inn hotel on innovative inclusive experience for specialists from different fields within “Unlimited” program, co-organized by British Co... Read more
22 November 2018 15:15
On November 22, the event was held entitled “World with Pushkin’s eyes” in Russian Information and Culture Center with the organization of Baku representation of Rossotrudnichestvo a... Read more