01 Sentyabr 2018 15:20
25-31 avqust tarixində ERASMUS+EQAC “Azərbaycan Universitetlərində Keyfiyyətə Təminat Mərkəzlərinin yaradılması və inkişaf etdirilməsi (EQAC)” layihəsi çərçivəsində İsv... Davamı
01 Sentyabr 2018 15:05
Avqustun 30-da “ETS Global” təşkilatının nümayəndələrinin Azərbaycana olan 5 günlük işgüzar səfərinin növbəti günündə DİM-in Direktorlar Şurasının sədri ... Davamı
16 Avqust 2018 13:05
SDU-nun rəhbərliyi və kollektivi tələbə adı qazanan intellektual və kreativliyi ile seçilən gənclərimizi və onların valideynlərini səmimi qəlbdən təbrik edir
Tələbə adınız mübarək!
M&u... Davamı
30 İyul 2018 10:25
İyulun 27-də Sumqayıt Dövlət Universitetində PETRA layihəsi çərçivəsində iş planı 3-ə əsasən “Ali təhsil müəssisəsində elektron öyrənmə” mövzusunda nö... Davamı
25 İyul 2018 12:46
Bu günlərdə İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin dekanı dosent Aynurə Yəhyayeva və Biznesin təşkili və menecment kafedrasının müdiri dosent Qalib Hüseynovun birgə müəlliflər... Davamı
25 İyul 2018 12:42
Son zamanlar ali təhsil müəssisələri qabaqcıl tədqiqatlara əsaslanan biznes startaplarının yaradılması istiqamətində öz səylərini gücləndirir. Sumqayıt Dövlət Universitetində bizne... Davamı
23 İyul 2018 11:49
Əsası Ümummilli lider Heydər Əliyev tərəfindən qoyulan dövlət gənclər siyasəti hazırda Prezident cənab İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə uğurla inkişaf etdirilir, bu istiqamətdə ardıcıl tədbir... Davamı
23 İyul 2018 11:45
İyulun 18-də Winter Park Hoteldə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Qeyri-Hökumət Təşkilatlarına Dövlət Dəstəyi Şurasının maliyyə dəstəyi ilə Gənc Mühasiblər İctimai Birliy... Davamı
11 İyul 2018 14:20
İyulun 10-da Sumqayıt Dövlət Universitetində Elmi Şuranın “2017-2018-ci tədris ilinin yekunları və yeni dərs ilində qarşıda duran vəzifələr” mövzusunda genişləndirilmiş iclası ke... Davamı
06 İyul 2018 14:24
İyulun 6-da Sumqayıt Dövlət Universitetində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Qeyri-Hökumət Təşkilatlarına Dövlət Dəstəyi Şurasının maliyyə dəstəyi ilə Gənc Mühasiblər ... Davamı
29 İyun 2018 16:38
İyunun 29-da universitetdə PETRA layihəsi çərçivəsində 3.4 iş planına əsasən növbəti təlim keçirildi. Tədbirdə SDU-nun doktorantları, Beynəlxalq əməkdaşlıq şöbəsinin m&u... Davamı
29 İyun 2018 13:31
Bakı Biznes Universitetinin Avropa Birliyi tərəfindən təsdiq olunmuş Erasmus+EQAC layihəsi öz fəaliyyətini davam etdirir. Sumqayıt Dövlət Universiteti də sözügedən layihənin 11 yer... Davamı

29 December 2016 14:42
The Students Youth Organization, Committee of Students’ Trade Union and the Youth Organization of the New Azerbaijan Party of the university has held mutually a holiday event on the occasion of ... Read more
29 December 2016 14:37
The next meeting of the Scientific Board has been held in December 29. Making an opening speech the rector, professor Mr E.Huseynov congratulated the members of the board on the occasion o... Read more
28 December 2016 10:14
In December 28 the head of “Progressive Psychological Center” Mr. MuradIsayev has held a training seminar in our university dedicated to the “The models of right choice of the person... Read more
27 December 2016 16:41
Indeed, music is an integral part of our life. There is no s... Read more
23 December 2016 17:00
The protection of Flora and Fauna is one of the problems that demand a solution by the mankind. The solution of this problem depends not only on each person and country of the world but also realizati... Read more
22 December 2016 15:21
In Dec 22 the Students’ Scientific Board (SSB) of SSU has held an election conference. Making an opening speech in the conference the vise rector on Innovation and Sciences professor Mr. Ramazan... Read more
19 December 2016 11:42
The principle of voluntariness includes not only a culture bu... Read more
19 December 2016 11:39
The 3rd republic students’ contest of high schools “the language as the leading way to the career” took place in Nov 17-18 in the Azerbaijan State Marine Academy by the contribution ... Read more
17 December 2016 11:34
The production manager of Azgranata MMC Mr. VugarMikaliyov (the doctor of technical sciences) has held a seminar dedicated to the subject on “Azgrana –unity of science and industry arrange... Read more
15 December 2016 12:54
On Dec 15 has been held the 3rd the scientific conference on “Application issues of mathematics and new information technologies” dedicated to the 25th anniversary of the Day of Independen... Read more
14 December 2016 15:13
In this respect a contest of Economic knowledge dedicated to the... Read more
12 December 2016 15:25
The head of Executive Power of Sumgait Mr. Zakir Farajov, parliamentarians, public figures, securit... Read more