19 Noyabr 2021 12:56
Noyabrın19-da UNEC-in ev sahibliyi ilə Azərbaycan və Türkiyə ali təhsil müəssisələri arasında “Keyfiyyət təminatında təcrübə mübadiləsi” adlı hibrid formada beynəlxal... Davamı
18 Noyabr 2021 15:09
8 Noyabr ‒ Zəfər Günü ilə əlaqədar Sumqayıt Dövlət Universitetində silsilə tədbirlər planına uyğun olaraq, universitetdə tədbirlər: elmi konfranslar, seminarlar, mühazirələr, dəy... Davamı
18 Noyabr 2021 15:00
Noyabrın 18-də Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyinin, Rusiya Federasiyası Elm və Ali Təhsil Nazirliyi, Ufa Dövlət Neft Texniki Universitetinin və Sumqayıt Dövlət Universitetinin təşk... Davamı
17 Noyabr 2021 16:55
Noyabrın 17-də Kimya və biologiya fakültəsinin Ekologiya kafedrasının təşkilatçılığı ilə Zəfər Gününə həsr olunmuş “İşğaldan azad olunmuş ərazilərdə bərpa işləri” m... Davamı
17 Noyabr 2021 13:37
Noyabrın 16-da Landmark Plazada Milli ERASMUS+Azərbaycan Ofisinin təşkilatçılığı ilə Azərbaycan ali təhsil müəssisələrində həyata keçirilən Avropa Birliyi tərəfindən maliyyələşdir... Davamı
16 Noyabr 2021 17:08
Noyabrın 16-da Sumqayıt Dövlət Universitetində karantin qaydalarına əməl olunmaqla "İnsan alverinə qarşı mübarizə” mövzusunda maarifləndirici tədbir keçirildi.
16 Noyabr 2021 15:06
Noyabrın 16-da Sumqayıt Dövlət Universitetinin Böyük Akt zalında karantin qaydalarına əməl olunmaqla “Ən yaxşı dərslik və dərs vəsaiti” nominasiyası üzrə mükafat... Davamı
16 Noyabr 2021 10:50
Noyabrın 16-da Milli Dirçəliş Günü münasibətilə əlaqədar universitetin Tarix və coğrafiya fakültəsinin bir qrup müəllim və tələbəsindən ibarət heyət şəhidlik zirvəsin... Davamı
13 Noyabr 2021 10:39
Noyabrın 13-də Azərbaycan Respublikasının Gənclər Fondunun dəstəyi və Azərbaycan Tələbə Gənclər Təşkilatları İttifaqının təşkilatçılığı ilə həyata keçirilən "Hədəf 5%" ‒ Tələ... Davamı
10 Noyabr 2021 18:31
Azərbaycan Respublikasının Gənclər Fondunun dəstəyi, Azərbaycan Tələbə Gənclər Təşkilatları İttifaqı (ATGTİ) və “Böyük Qayıdış” Gənclər Təşkilatının birgə təşkilatçılığı... Davamı
06 Noyabr 2021 23:05
Noyabrın 5-də Azərbaycan Respublikasının Gənclər Fondunun dəstəyi, Azərbaycan Dövlət Pedaqoji Universiteti və Azərbaycan Tələbə Gənclər Təşkilatları İttifaqının təşkilatçılığı ilə həyata... Davamı

On May 20, Sumgayit State University and Hacettepe University of Turkey jointly organized an international scientific conference on "Actual problems of research and teaching of Turkish languages ... Read more
19 May 2021 12:22
On May 18, a group of students organized by the Student Trade Union Committee of Sumgayit State University visited the open-air Military Trophy Park and got acquainted with the military equipment loot... Read more
17 May 2021 22:51
On May 17, the Department of Business Organization and Management of Sumgayit State University organized a webinar in the online format "Towards Business Thinking and Success ..." from the s... Read more
17 May 2021 13:56
The XXI Republican Scientific Conference of Masters dedicated to the 98th anniversary of the national leader of the Azerbaijani people Heydar Aliyev was held online at Sumgayit State University on May... Read more
17 May 2021 12:27
On May 16, Amina Hasanova, Associate Professor of Department of Philosophy, Sociology and Political Science, organized an online seminar on "The Right to Education" for students who are memb... Read more
11 May 2021 12:20
For more than a year, due to the COVID-19 pandemic, the educational process in higher education institutions has been carried out in the form of distance learning. A questionnaire survey was conducted... Read more
08 May 2021 22:09
On May 8, Sumgayit State University hosted an online scientific-practical conference on "Heydar Aliyev's life and statehood activity" organized by the Faculty of History and Geography on the... Read more
08 May 2021 19:22
On May 8, Sumgayit State University hosted an intellectual knowledge contest "What? Where? When?" dedicated to the 98th anniversary of national leader Heydar Aliyev, organized by the Student... Read more
08 May 2021 18:39
On May 8, Sumgayit State University hosted an online event on "The role of National Leader Heydar Aliyev in the education of young people abroad" dedicated to the 98th anniversary of nationa... Read more
08 May 2021 15:01
On May 8, the next online training on "National Leader of Independent Azerbaijan - Heydar Aliyev" was held at the Heydar Aliyev School of Sumgayit State University.
First, a group of partic... Read more
08 May 2021 11:45
An online event on "Heydar Aliyev is the savior of the Azerbaijani people" was held on May 7 at the Faculty of Economics and Management of Sumgayit State University.
The memory of national ... Read more
07 May 2021 23:42
On May 7, Sumgayit State University, Faculty of Physics and Power Engineering held an online event dedicated to the 98th anniversary of national leader Heydar Aliyev, organized by the Student Youth Or... Read more