02 Fevral 2023 15:46
Fevralın 2-də Sumqayıt Dövlət Universitetinin Heydər Əliyev Mərkəzinin nəzdində fəaliyyət göstərən Heydər Əliyev məktəbində“Heydər Əliyev və Azərbaycan gəncliyi” mövzusund... Davamı
01 Fevral 2023 15:02
Fevralın 1-də Sumqayıt Dövlət Universitetində 2 Fevral – Gənclər Günü münasibətilə tədbir keçirildi.
Əvvəlcə professor-müəllim və tələbə heyəti ümummilli ... Davamı
30 Yanvar 2023 14:56
Yanvarın 30-da Sumqayıt Dövlət Universitetinin Tarix və coğrafiya fakültəsi və Tələbə Gənclər Təşkilatının birgə təşkilatçılığı ilə Ulu öndər Heydər Əliyevin anadan olması... Davamı
25 Yanvar 2023 18:19
Azərbaycan Respublikasında 2023-cü ilin “Heydər Əliyev İli” elan edilməsi haqqında Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Sərəncamına əsasən ölkəmizdə kütləvi tədbir... Davamı
25 Yanvar 2023 12:31
Yanvarın 24-də Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyi və Azərbaycan Milli Erasmus+ Ofisinin birgə təşkilatçılığı ilə Bakı Ali Neft Məktəbində Avropa İttifaqının (Aİ) Erasmus+ proqram... Davamı
23 Yanvar 2023 15:03
2023-cü il yanvarın 23-də Sumqayıt Dövlət Universitetində (SDU) Azərbaycan Dövlət Neft Şirkəti (SOCAR) ilə SDU nümayəndələri arasında görüş keçirilib.
Gör&... Davamı
20 Yanvar 2023 15:03
Milli birlik və vətənpərvərliyin simvoluna çevrilmiş 20 Yanvar faciəsi xalqımızın öz suverenliyi uğrunda apardığı mübarizənin şərəfli tarixidir.
Yanvarın 20-də Sumqayıt Dö... Davamı
19 Yanvar 2023 17:15
Yanvarın 19-da Sumqayıt Dövlət Universitetində Elmi Şuranın növbəti iclası keçirildi.
Universitetin rektoru professor Elxan Hüseynov şura üzvlərini salamladı və iclası a&... Davamı
17 Yanvar 2023 16:45
Yanvarın 17-də Sumqayıt Dövlət Universitetində rektorluğun növbəti iclası keçirildi.Rektor professor Elxan Hüseynov iclası açıq elan edərək iştirakçıları sal... Davamı
16 Yanvar 2023 16:00
Sumqayıt Dövlət Universitetində və onun nəzdində fəaliyyət göstərən Sumqayıt Dövlət Texniki Kollecində 2022/2023-cü tədris ilinin payız semestrinin imtahan sessiyası davam edir. Tə... Davamı
05 Yanvar 2023 16:40
Sumqayıt Dövlət Universitetində dekabr ayının 19-dan 29-dək universitetin əməkdaşları və tələbələri arasında anonim və şəffaf şəkildə Sumqayıt Dövlət Universitetinin ictimaiyyəti məlumatla... Davamı
05 Yanvar 2023 15:00
Yanvarın 5-də Sumqayıt Dövlət Universitetinin rektoru professor Elxan Hüseynov fakültələrdə keçirilən imtahan prosesini izlədi və tələbələrin imtahanların gedişinə münasi... Davamı

27 September 2022 13:16
The Action Plan of Sumgait State University has been approved in accordance with the action plan approved by the order of the Minister of Education of the Republic of Azerbaijan No. F-42 dated Septe... Read more
27 September 2022 09:30
On September 26, an event was held at the faculty of Engineering dedicated to September 27 - Memorial Day.
First, the National Anthem was played, and the souls of our heroes who were martyred f... Read more
26 September 2022 20:57
From September 19 to 23, associate professor Zafar Huseynov, advisor of the rector of Sumgayit State University, and head of the department of Quality Assurance in Education, senior lecturer Narmin Ha... Read more
26 September 2022 16:46
On September 26, an event titled "44 Days to Victory..." was held in the Great Assembly hall of Sumgayit State University, organized by the faculty of History and geography and the Student Y... Read more
26 September 2022 14:44
September 27 is celebrated as Memorial Day in Azerbaijan. Memorial Day, established according to the Decree of President Mr. Ilham Aliyev dated December 2, 2020 is an expression of deep respect for ou... Read more
26 September 2022 10:32
The final year students of Sumgayit State University get acquainted with a number of industrial enterprises in order to develop their knowledge and skills using modern educati... Read more
26 September 2022 10:00
On September 26, an event dedicated to the memory of the martyrs of the Patriotic war was held at the faculty of Philology of Sumgayit State University.
Teachers and students of the faculty, veterans... Read more
23 September 2022 16:01
On September 23, the next meeting of the Scientific Council of Sumgayit State University was held.
Rector of the university, chairman of the Scientific Council ,professor Elkhan Huseynov opened the m... Read more
21 September 2022 13:16
Martyrdom is not only a high peak but also a school. A school where we learn bravery, courage what it means to die for the Motherland. When we visit the graves of martyrs, we realize that ... Read more
20 September 2022 15:08
The seminar was held on the topic "The contract of the century" - the celebration of the political and economic strategy of the Great Leader Heydar Aliyev on September 20 at the Heydar ... Read more
15 September 2022 17:30
The first lessons of the 2022-2023 academic year at Sumgayit State University were dedicated to the topic of patriotism.