Ömrün qayğısız, bitməz-tükənməz, sevinc dolu tələbəlik illəri! Elə bil dünən idi arzuların çin olduğu gün! Bir zamanlar həsrətlə boylandığın ali məktəbin kandarına k&ou... Davamı
27 İyun 2018 16:05
Bu gün Sumqayıt Dövlət Universitetinin Mühəndislik fakültəsində bakalavr pilləsi üzrə buraxılış işlərinin müdafiəsi keçirildi. İnformasiya texnologiyaları və proqr... Davamı
27 İyun 2018 12:15
İyunun 19-dan 22-dək ERASMUS+PETRA layihəsi çərçivəsində Valensiya Politexnik Universitetində keçirilən təlimlərdə universitetimizi İqtisadi məsələlər üzrə prorektoru N... Davamı
25 İyun 2018 17:20
İyunun 25-də Sumqayıt Dövlət Universitetində 26 iyun - Azərbaycan Respublikasının Silahlı Qüvvələrinin yaradılmasının 100 illiyinə həsr olunmuş “Azərbaycan Milli Ordusu - 100 il... Davamı
21 İyun 2018 17:35
İyunun 21-də saat 15:30 –da Sumqayıt Dövlət Universitetinin əsas tədris binasının giriş hissəsinin çöl tərəfindən sütunlu tavan (козырёк) çökmüş, yar... Davamı
20 İyun 2018 14:57
Elmi-texniki tərəqqinin nailiyyətlərinin geniş tətbiq olunduğu qloballaşan dünyada dövrün tələblərinə cavab verən elmi axtarış və tədqiqatların aparılması, bəşəriyyət üç&uum... Davamı
14 İyun 2018 15:07
İyunun 13-də Təhsil Nazirliyi və Azərbaycan Təhsil İşçiləri Azad Həmkarlar İttifaqı Respublika Komitəsinin birgə təşkilatçılığı ilə Azərbaycan Həmkarlar İttifaqları Konfederasiyasında (A... Davamı
14 İyun 2018 15:00
Mayın 28-dən 31-dək Ufa Dövlət Aviasiya Texniki Universitetində “İnformasiya texnologiyaları üçün İntellektual qərar qəbuletmə vasitələri + tətbiqi optimallaşdırmanın model... Davamı
13 İyun 2018 16:19
Ümummilli lider Heydər Əliyevin 1993-cü il iyunun 15-də Azərbaycanda hakimiyyətə qayıdışı dövlətçilik tariximizin şanlı səhifəsini təşkil edir. Xalqımız böyük xilaskarı... Davamı
13 İyun 2018 15:45
Sumqayıt Dövlət Universitetində təhsil alan tələbələrin valideynlərinin bir qrupu universitetdə keçrilən 2017-2018-ci tədris ilinin yaz sessiyasının imtahan prosesini növbəti də... Davamı
12 İyun 2018 12:24
İyunun 11-də Sumqayıt Dövlət Universitetində PETRA layihəsi çərçivəsində “Tədqiqat bacarığının inkişaf etdirilməsi” mövzusunda növbəti təlim keçirildi. ... Davamı
11 İyun 2018 16:57
Azərbaycanda tarixən islam dəyərlərinə möhkəm bağlılıq olmuşdur. Tarixin müxtəlif mərhələlərində çətin sınaqlar qarşısında qalan xalqımız öz adət-ənənələrini, o cümləd... Davamı

The declaration of 2017 “Year of Islamic Solidarity” by President Mr. Ilham Aliyev assembled whole Islamic countries; with high confidence earned in Islamic community proved that, the only... Read more
31 May 2017 18:18
On May 31, Professor Elkhan Huseynov met with the volunteers in Sumgayit State University. The rector thanked them by emphasizing their activity in competition of European Games, Formula 1 and IV Isla... Read more
30 May 2017 18:21
Complex development of the country’s economy stimulates the improvement of social welfare of people and it influences strengthening of the international reputation. According to President Ilham ... Read more
26 May 2017 16:01
Establishing the history, engraving the name on its golden page doesn’t belong to every nation. In the beginning of last century Azerbaijani people attained this success. On May 26, the event on... Read more
26 May 2017 15:57
Oberburgomaster of Ludwigshafen city of Germany, Chairwoman of the Association of German municipalities Dr. Eva Lohse was honored with the title of Honorary Doctor of Sumgayit State University by SSU ... Read more
25 May 2017 17:47
On May 25, the politician Oleg Kuznetsov the member of the group of lecturers of Knowledge Foundation under the President of Azerbaijan Republic, famous historian of Russia presented a petition addres... Read more
25 May 2017 16:53
On May 25, with the organization of the Ministry of Education, Sumgayit State University and ANAS Institute of Mathematics and Mechanics the international scientific conference on “The Theoretic... Read more
24 May 2017 19:22
On May 24, next seminar was held on “Heydar Aliyev and 28 May our national pride day” in Heydar Aliyev School of university. Professor Elkhan Huseynov the rector of university commenced th... Read more
24 May 2017 19:12
The societies that embellish students’ world and reveal their scientific potential contribute to total improvement of university. S... Read more
22 May 2017 15:34
On May 2, the final concert of Republican artistic creativity festival of secondary and first vocational education institutions’ pupils and students dedicated to the 94th anniversary of national... Read more
22 May 2017 11:59
On May 22, the event entitled “Economists of Tomorrow” was held devoted to 28 May Republic Day, with the organization of the faculty of economics and management in Assembly hall of the uni... Read more
19 May 2017 15:17
The next open lesson dedicated to the genius HeydarAliyev’s 94th anniversary was held in HeydarAliyev center in Sumgayit.